Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen rendőrségi idézés ez?

Milyen rendőrségi idézés ez?

Figyelt kérdés

Ma jött egy idézés "TANÚ" részére nekem.a Debreceni Rendőrkapitányság Bűnügyi osztály nyomozó-helyszínelő és panaszfelvevő alosztályról.


Nem követtem el semmit,nem is láttam semmit,nem értem miért akarnak tanúként kihallgatni. Illetve még januárban az egyetemen rámfogták ,hogy egy diáktól én elloptam 50 ezer forintot,de akkor kihívták a rendőrjárőröket és ott tisztázódott,hogy nem én voltam,meghallgattak mindenkit,a csaj azt állította én voltam de mondom tisztázódott,hogy nem én voltam,(amúgy tényleg nem én voltam),mert elment aztán a két rendőr. Ha én követtem volna el akkor elvittek volna. Meg,ha mégis amiatt kaptam idézést másfél hónap után,akkor ha én lettem volna a tettes akkor gyanusítottként idéznének,de tanúként idéznek be,tehát az kilőve. Mondom másról nem tudok ,nem tettem semmit,nem is láttam semmit.


Miért hívhatnak nem tudom.


Viszont az a kérdésem,hogy milyen idézés lehet ez,hogy nem írják oda,miről van szó?


Máshonnan pl önkormányzattol jön levél mindig odaírják az okot,hogy miért hívnak,a rendőrök miért nem?


Lehet el sem kéne mennem,tanuként biztos nem kötelező,sok dolgom van. Bár elmegyek,mert még képesek este 11-kor kijönni értem a lakásra ha nem jelenek meg.


De vajon milyen idézés lehet ez,miért nem írják oda az okot csak annyit ,hogy tanúként?



2019. márc. 1. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted mi honnan a csöcsből tudjuk ha te se tudod? Egyetemista létedre lehetne több eszed is.
2019. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kötelező elmenned, azért hívtak. Menj el és ott megtudod. Nagyon megjárod, ha nem jelensz meg az adott időpontban.

Engem egyszer beidéztek tanúnak egy két évvel korábbi pofozkodás ügyében, mert valaki aki szintén a helyszínen volt mint szemtanú leírt egy listát kik láthatták még az esetet. Én például semmit nem láttam, mivel háttal áltam a pofozkodóknak és hangos zene is volt, tekintve hogy egy szórakozó hely előtt történt. Ettől független elmentem, elmondtam az igazat, hogy nem tudok semmit és mehettem is haza. Úgy emlékszem nekem sem írták le akkor, hogy miért hívtak, mondjuk nekem eszembe se jutott, hogy ne menjek el.

2019. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elővezethető vagy (költsége téged terhel) rendbírságolható vagy. Az idézés nem lehetőség, hanem kötelező megjelenést jelent.
2019. márc. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kötelező elmenned, de ez az idézésben is benne van. Tanúk akkor lesznek gyanúsak, ha fejből tökéletesen emlékeznek x hónappal ezelőtti, számukra átlagos nap történéseire. Egy átlag embernek fogalma sincs erről. Az persze más, ha előveszi telefonját, és azon nézi meg naptárját, vagy Google Térképét (ha helyadatok folyamatos rögzítése aktív).


Büntetőeljárásról szóló törvényből:

"A TANÚVALLOMÁS


168. § (1) Tanúként az hallgatható ki, akinek a bizonyítandó tényről tudomása lehet.

(2) Ha e törvény kivételt nem tesz, a tanú köteles vallomást tenni.

(3) A tanú indítványára a megjelenésével felmerült költséget a jogszabályban meghatározott mértékben az eljáró bíróság, ügyészség vagy nyomozó hatóság megállapítja és megtéríti. Erről a tanút az idézésben, valamint a kihallgatásának befejezésekor tájékoztatni kell.

(4) A tanú érdekében meghatalmazott ügyvéd járhat el, ha a tanú a jogairól való felvilágosítás céljából ezt szükségesnek tartja. A tanút erről az idézésében tájékoztatni kell."

2019. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tanúkból lesznek a legjobb gyanúsítottak."

Valószínű a pénzlopás miatt idéztek be, valami információd csak volt róla, ha rád fogták...

2019. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Idézés sosem tartalmaz konkrétumot. Max annyit, hogy szabs vagy bcs ügyben idéznek.

De nem értem mit vagy beszarva. Tanúként idéznek. Bemész aután megtudod milyen ügyben.

2019. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!