Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miert van a rendoroknek olyan...

Miert van a rendoroknek olyan idetlen sapkajuk?

Figyelt kérdés
Annyira komolytalan lesz tole a megjelenesuk, nem ertem, hogy miert kotelezoek hordani. (Komolyan kerdezem, van valami tortenete ennek a sapkanak?)
2018. nov. 3. 07:54
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:

Én a szovjet hadseregből ismertem, ott pilotkának hívták, rejtély, hogy került a magyar rendőrök egyenruhájához.


[link]

2018. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem Boss tervezte őket, mint a nácikét, amitől olyan király volt a megjelenésük, hogy összeszartad magad, ha megláttál egy SS-tisztet.
2018. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy a megyes rendorok hordjak az tenyleg vicc, kr-esek viszont csak ehhez ertenek :D Ha nem huzza szet a tetejet akkor nem rossz az.


Egyebkent nem ez a vicces, hofgy ragaszkodnak a sapkahoz, de lattam elsosegelyes kepet, ahol ugy hajolt le, hogy rajta volt a sapka. Naa, ott kesz voltam, elso a sapka, utana jon az eletmentes.

2018. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért nem képesek áttervezni az egyenruhát, kínosan posztszovjet az egész, inkább emlékeztet pl az üzbég rendőrség egyenruhájára, mint bármelyik tőlünk nyugatabbra lévő országéra.
2018. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert nem Armani a tervező, mint az olasz carabirieriknek.
2018. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

A skót csapatok hagyományos fejfedője a glengarry amiből a mai pilotka/oldalsó sapka ered.


A XIX. században Angliában sok sztrájk volt, amiknek a kezelésére akkoriban még katonai erőket küldtek ki. A sztájokolók hamar megtanulták, hogy ha skót alakulatot küldtek ki rendet tenni (glengarry fejfedőjükről ismerték fel őket), akkor sokkal kevésbé feszíthették a húrt.


Hamarosan tekintélye lett a nép előtt a glengarrynek, az 1840-es évektől már nem skót ezredek is viselni kezdték. Az angolok diktálták a katonai divatot akkoriban, így terjedt el. Majd mikor a rendőri csapaterők felváltották a katonai, akkor elterjedt világszerte a rendőri csapaterőknél.


Régen nálunk is csak csapaterőben levő rendőrök viselték. Ez a viselet üzenet volt nálunk is pl. focihuligánoknak, hogy aki velük ellenkezik az nem finom intézkedésre számíthat, hanem kemény verésre.

2018. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!