Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen végzettségekkel csatlako...

Ilyen végzettségekkel csatlakozhatok a TEK-hez?

Figyelt kérdés

Nem szolgáltam a rendőrségnél, ellenben a vagyonvédelemben igen.


27 éves vagyok, közel egy évtizedes tapasztalattal rendelkezem a vagyonvédelemben. Magasabb, vezetői posztokban is voltam évekig. A harcművészetekben is szereztem tapasztalatot, 5 éve változó intenzitással thai boxolok, illetve most kezdtem a defendot.


Fegyvervizsgám, egy rakat OKJ-m van, ami a közszolgálatban foglal helyet. Pl. biztonságszervező, magánnyomozó, személy- és vagyonőr, testőr, stb...


Oroszul és angolul középszinten értek.


Az NKE-n rendészeti igazgatási [biztonsági] szakon végeztem.


A fizikumom rendben, egészségügyileg is megfelelek.


Azt viszont nem tudom, hogy most kell-e a rendőrségnél is szolgálnom, vagy el kell végeznem valami tiszti kart... valagi felvilágosítana?


2018. szept. 5. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
5 elemivel.
2018. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy rendészeti végzettség mindenképp kell hozzá, az NKE biztonsági szakiránya és az OKJ-k viszont sajnos civilek. Egy rendészeti szakközépiskolát vagy az NKE másik szakát mindenképp el kell végezni ahhoz, hogy hivatásos állományba kerülhess.
2018. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A TEK-hez berendelik az embereket. Ez azt jelenti, hogy hivatásos rendőrnek kell lenned valahol, ahonnan jelentkezel, és ha megfelellsz felvesznek.

Tehát az első, hogy vegyenek fel rendőrnek.

2018. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta. annyi hogy a hatályos Hsz.-ben már nem berendelés ez hanem ez is vezénylés.


régi Hszt.:

berendelés: a fegyveres szervet irányító miniszter arra irányuló rendelkezése, hogy a hivatásos állomány tagja a Miniszterelnökségnél, az általa vezetett minisztériumban vagy törvényben meghatározott – a miniszter irányítása, felügyelete, valamint költségvetési jogállása alapján irányítása, felügyelete alá tartozó – szervnél meghatározott beosztásban teljesítse szolgálatát;


hatályos Hszt.:

37. A más szervhez vezénylés

62. § (1) A hivatásos állomány tagja kormányzati, rendvédelmi vagy egyéb biztonsági érdekből a miniszter, a más szervet irányító vagy vezető miniszter, a más szerv és a rendvédelmi szerv megállapodása alapján - beleegyezésével - munkakör vagy meghatározott feladat ellátására más szervhez vezényelhető szolgálatteljesítésre.

2018. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!