Ha nem tudja az ember megfujni a szondat valamilyen okbol, akkor ver-vizeletvetel eredmenyeig eltiltjak a vezetestol vagy bevonjak a jogsit addig?
Miert? Megvan a mintavetel es mondod neki, h jo, akkor vezessen haza szepen ovatosan?
Vmiert csak gyanus ha odakerult, nem?
Ha nem tudod vagy nem akarod megfújni akkor kórház sürgősségi osztály,soron kívül működik a dolog, szóval leveszik és pár perc aztán eredmény van. Itt nem úgy működik mint amikor te most elmész a laborba vér és vizelet vizsgálatra aztán 1-2 nap és eredmény..mondjuk itt nem is teljes laborvizsgálatot csinálnak.
Amúgy ha be kell vinni téged akkor az eredménytől függetlenül már nem lesz ingyen. Aztán ha minden rendbe akkor szépen vissza visznek az autóhoz és további jó utat.
Elmondom a folyamatot kérdező és akkor hátha tiszta lesz az egész eljárás. Járőr megállítja a gk. vezetőt, majd a helyszínen megfúj egy kalibrált kézi légalkohol tesztert. Ezt igazából mindenki ki tudja fújni, mivel nem kell nagy erővel.
Ezután amennyiben pozitív értéket jelez a kézi szonda az eredmény függvényében van a további eljárás. 0,15 mg/l légalkohol értékig 30.000 Ft. közigazgatási bírság kerül kiszabásra és nem kell hiteles mérés. 0,15 mg/l légalkohol érték fölött szükséges a hiteles elektromos légalkoholmérő berendezéssel végzett ellenőrzés, ekkor a járművezetőt elő kell állítani, mintavétel céljából.
Ha a hiteles légalkoholmérő berendezést sikeresen nem tudja/ nem akarja / tüdőbetegségre vagy testhőmérséklet emelkedésre hivatkozik, abban az esetben került sor vér- vizelet mintavételre.
A mintavétel díja vér illetve vizeletmintavétel esetében a 284/1997 Korm. rendelet alapján 4200Ft, amely vagy eljárási vagy bűnügyi költségként jelentkezik az eljárás során, ezen költséget a későbbiekben a járművezetőnek meg kell térítenie.
Az, hogy a vezetői engedély elvételre kerül-e, pedig a helyszínen produkált érték függvénye. Amennyiben 0,15 mg/l és 0,25 mg/l közötti az érték nem kerül elvételre a vezetői engedély. 0,26 mg/l légalkohol érték esetén az intézkedő rendőr a vezetői engedélyt a helyszínen elveszi a 326/2011 Korm. rendelet 32.§ a, pontja alapján. Ezután pedig a lakóhely szerinti illetékes Kormányablak fogja bevonna majd a vezetői engedélyt, ezáltal szünetelteti a vezetési jogosultságot.
Remélem sikerült egy kis tájékoztatást adnom és így már érthetőbb a dolog. :)
Nagy reszet tudtam a folyamatnak, de en azt hittem, h tudobetegsegre vagy testhomerseklet emelkedesre hivatkozva megtagadhatja az elejen is a szondafujast.
Nem igy van?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!