Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van tartozásom az Otp felé de...

Van tartozásom az Otp felé de nem tudom fizetni, de viszont nekem tartoznak és azt ha Én be hajtatom a bírósággal és azt a pénzt én egyből a tartozásomba bele fizetem akkor ebbe bele megy a bíróság?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A bíróság ilyen ügyben nem "megy bele" semmibe, neked kell közvetlenül megegyezned a másik féllel, illetve annak képviselőjével.


Ha az a tartozás, ahol neked tartoznak, már megítélt és végrehajtható, akkor az egy másik ügy, ahol kérned kell a végrehajtást. Lehetséges az is, hogy a tartozás elismert, bizonyított, ám nincs róla még végzés. Vagy akár lehet ez olyan tartozás, amit el tudsz adni egy behajtó cégnek, aki persze kevesebbért veszi majd meg, hiszen belekalkulálja a saját költségeit, rizikóját is.


Ha viszont ez a tartozás csak amolyan két ember közötti, de nem kellően dokumentált, és elismert, akkor szinte semmi esély arra, hogy bármilyen módon beszámításra kerüljön. Akkor neked, személyesen kell behajtanod, és a kapott pénzt befizetned az OTP felé.

2010. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy biztos: menj be a bankba és kérj türelmi időt, ha még nem volt részükről felszólítás. Fizess be tartozásként amennyit nélkülözni tudsz. Ez utóbbit jóhiszemű adósként kell, hogy elfogadják, valamint azt, hogy felkeresed őket a tartozás átütemezése, vagy módosítása miatt.

Egyébként az elsőnek igaza van. A Veled szembeni tartozással kapcsolatban.

2010. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!