Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdekelne ha 1 év felfüggeszte...

Érdekelne ha 1 év felfüggesztett (próbaidő) letellik lehet e még rendőr az illető?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 22:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hogy sértegettél
2010. máj. 31. 00:10
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

noh mi nem világos még kérdező?


mondjuk, hogy "iggen, teljesen okés minden, tutira felvesznek, semmi gond nem lesz"?


mondhatjuk, de ettől még a valóság nem változik.

2010. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem dolgozhatsz a rendőrségen így. Ez van.
2010. máj. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Na úgy látom itt az ideje egy normális válasznak.

Ha még fiatalkorú vagy, akkor a próbaidő lejártával, ha nem csináltál semmit ezalatt, a priuszod és minden más veled kapcsolatos adatot törölni fognak a nyilvántartásból. Ez ilyen kedvezmény a fiatalkorra való tekintettel, így az erkölcsi bizonyítványban sem lesz majd nyoma. Higgy nekem ez így van, nekem is volt próbaidőm 8 napon túl gyógyuló miatt, és most katonai iskolába ott pedig ugyanazok az erkölcsi feltételek, mint a rendőrinél. Csak arra figyelj oda, hogy semmit ne csinálj többé.

2010. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%
miért mondjátok, hogy ha valamit csináltál annak nyoma van? egy bizonyos idő után, általában a duplája a kapott időnek, a büntetés lejárta után eltűnik, és adnak ki tiszta erkölcsi bizonytványt. a hivatalokban meg megy a levéltárba, ott max 15 évig őrzik. de egyébként meg a kutya se fogja megnézni, minden embernek külön külön, hogy volt e priusza. meg nem is szabad. (Minősített adatok védelme (210. április 1.))
2010. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 clint ***** válasza:
58%
én ugy tudom lehet, egy idő után selejteznek a rendszerből és akkor... De az azthiszem az itélet után 5 év.
2010. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
58%

A felfüggesztett börtön/fogház addig szerepel az erkölcsidben, amíg le nem telik.

A próbaidőt nem tüntetik fel-egyáltalán.

A jogerős bírósági ítélet viszont életed végéig szerepel a neved mellett egy bizonyos (BM.-es) nyilvántartásban, ami NEM egyenlő az erkölcsi bizonyítvánnyal.

Ergo rendőr, ill. rendvédelmi dolgozó nem lehetsz, mert nem vehetnek fel az állományba. Ezt a felvételinél min. 2x írásban megkérdezik, de az adott válasz csak formaság, ugyanis lekérnek minden veled kapcsolatos adatot.

Nekem elhiheted..

2010. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!