Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Házkutatáshoz mennyi idő...

Házkutatáshoz mennyi idő megszerezni az engedélyt?

Figyelt kérdés
Voltam bent rendőrségen és házkutatással fenyegettek. A rendőr állítása szerint van náluk elegendő bizonyíték, hogy megkapják az engedélyt. Ha meg is kapnák az engedélyt akkor is betörhetnek hozzám, ha éppen nem vagyok otthon? Aki tud részleteket az kérjem írja le.
2017. ápr. 16. 22:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Kokainnal való visszaéléssel vádolnak. Kb mekkora az esélye, hogy emiatt kapnak a házkutatáshoz engedélyt? Kézzel fogható bizonyíték nincs a kezükben. Valamint a házkutatás előtt szólnak? Csakhogy tuti otthon legyek, mert nem igazán örülnék ha a betörésükkel több százezer Ft-os kárt okoznának.
2017. ápr. 16. 22:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyi, bármikor jöhetnek.
2017. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es ha nem vagyok otthon? Vagy szolnak elotte?
2017. ápr. 16. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Nekünk a szomszédot fogták meg fűvel, azonnal jöttek aztán nézték is át a házat.

Ilyenkor utólag kapják meg az engedélyt.

Nem tudom mi van akkor, ha nem vagy otthon.

2017. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg 1 kerdes: Ha van a hazban tobb nagyerteku targy/festmeny - tehat ami nem fugg ahhoz, amivel vadolnak - megkerdezhetik hogy milyen jovedelembol vettem es nekem arra kotelessegem valaszolni akkoris, ha nem fugg az adott ugyhoz?
2017. ápr. 16. 22:38
 6/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Megkérdezhetik. Természetesen megtagadhatod a választ, senki sem köteles önmagára, vagy közvetlen hozzátartozójára terhelő vallomást tenni.

Nekik viszont joguk van nyomozást elrendelni ebben a témában is.

2017. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 koszi, akkor elpakolok mindent.
2017. ápr. 16. 23:26
 8/9 árokpart ***** válasza:
52%
Nem tudom nekem egy kicsit furának tűnik az eseted. Nem szoktak fenyegetőzni és főleg nem házkutatással. Sőt ilyen ügyekben úgy is tudnának kutatni, hogy nemhogy gond, hogy nem vagy otthon, hanem észre sem veszed, hogy valaki is járt nálad. Ez titkos házkutatásnak hívják és ilyen esetben ami bármilyen szállal köthető a szervezet bűnözéshez (saját fogyasztásra tartod és használod akkor is kötődsz akarva-akaratlanul, mert ugye legálisan nem lehet megszerzni), tehát ilyenkor simán utólag is lepapírozhatják a bíróval vagy ügyésszel.Ahogyan leírtad, szerintem szerencséd van, mert fogyasztóként kezelnek, egy kicsit rád akartak szerintem ijeszteni, hogy állj le a szerrel. Ha nem így lenne már rég átfésülték volna a lakásod és előzetesben lennél szerintem.
2017. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ezt a "titkos házkutatásos" dolgot ha lehetne, holnap reggelig pontoznám lefelé... >_> Bocs, nem is akarok erre több szót szentelni...


A konkrét kérdésre, minthogy nem ismerem a teljes történetet, nem tudok nyilatkozni, hogy miért is "fenyegetnének", hiszen vagy meg kell csinálni vagy nem.


Az "engedély" megszerzése meg többnyire addig tart, amíg megírnak egy határozatot, és aláírja a nyomozó szerv vezetője.

2017. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!