Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi van ilyenkor?

Mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha a 4,5 J-os torkolati energiájú légpisztolyomat (amire ugye nem kell még engedély) át alakíttatom és feljebb viszem, lenne belőle 7,5 J-os fegyver. Akkor ha egy jogos önvédelmi helyzetben megfelelően van tárolva, helyen tartott pisztollyal rálőnék közterületen a támadómra, akkor mi történik a nyomozáskor és a támadómmal? Meg ez legális ha feljebb nyomatom a torkolati energiáját a fegyveremnek? Mert ha jól tudom akkor ugye, 7,5 J fölötti fegyverekre kell csak engedély Mo.-on. Az alattiakra nem, tehát 7,5 J-ig felvihetném a torkolati energiáját nem? Mert "a saját fegyveremmel az csinálok amit akarok". (ezt nyilván nem mindenre értem) Vagy ha ez alapjáraton véve illegálisnak minősülhetne, akkor lehet-e ezt vhogy legálissá tetetni?

2016. dec. 11. 14:27
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Most az aproságoktol eltekintve... vagyos otthon tartod kitárazva stb.. mennyire életszerű az hogy az utcán megtámadnak te haza szaladsz a pisztolyért majd vissza hogy megvédd magad?
2016. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Közterületen nem használhatsz semmilyen lőfegyvert, még gyenge tűzerejűt sem, és még önvédelmi céllal sem.


Az önvédelmi célú fegyverhasználat csak birtokon belül állja meg a helyét, amennyiben tényleg az életed volt veszélyeztetve.

2016. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaziból úgy gondoltam hogy ha mondjuk az automba ülök oda jön pl. késsel fenyeget meg minden és követeli hogy adjam neki oda a pénzem meg ilyenek oda adom neki de mikor hátat fordít és elfutna a pénzel kinyitnam a láb alatti rejtő helyet vagy.nem tudom hogy hivjqk azt betoltenem a pisztolyt és amint elfordulna és futna el hátulról jól bellé eresztenék egyet.
2016. dec. 11. 16:04
 4/8 A kérdező kommentje:

Vagy akár többet is. De egy ilyen szituban ez megengedett lenne?

Mondjuk ezt eddig nem tudtam hogy semmien fegyvert nem lehet vinni. Úgy tudtam hogy ha megfelelően van elrakva úgy eddig úgy tudtam hogy lehet. De ezek szerint nem lenne szabad

2016. dec. 11. 16:07
 5/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szóval amikor már menekül akkor utánna lősz és ez önvédelem?
2016. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt akartam írni mint Gábor...

Az is önvédelem ha egy baseballütővel szétzúzod a fejét, csak épp nem jogos....

Ha előveszed a pisztolyt, valószínű, hogy nem elfutni fog a támadó...hanem mégjobban felhergeled és önkénytelenül is támadásra készteted...

Ha meg el is fut, ahelyett, hogy gyorsan távoznál a helyszínről, mielőtt kilenc másikkal tér vissza,vagy ahelyett , hogy lekapnád telóval stb... Te inkább seggbelőnéd?

Mennyire életszerű vagy célszerű? Gondolkozz....

2016. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már fut el akkor jól nézd meg és a telefonod vedd elő hogy hívd a rendőrséget, kocsival meg kövesd ha tudod és mond nekik merre fut. Ja, és ne is üsd el ha nem akarsz a haverjainak a kötsöge lenni a böriben.
2016. dec. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Igaziból úgy gondoltam hogy ha mondjuk az automba ülök oda jön pl. késsel fenyeget meg minden és követeli hogy adjam neki oda a pénzem meg ilyenek oda adom neki de mikor hátat fordít és elfutna a pénzel kinyitnam a láb alatti rejtő helyet vagy.nem tudom hogy hivjqk azt betoltenem a pisztolyt és amint elfordulna és futna el hátulról jól bellé eresztenék egyet."


A gépjármű is közterületnek minősül!

Ha pedig valaki után adsz le lövést egy engedély nélkül átalakított fegyverből, akkor a minimum, hogy emberölési kísérlettől indul a tetted, feltéve, ha nem keletkezik semmi baja.

Szerintem neked egy helyesírási szótár hiányzik, és pár év a felnőtté váláshoz.

2016. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!