Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet valaki börtönőr?

Hogy lehet valaki börtönőr?

Figyelt kérdés
Debrecenben lakom itt is van büntetés végrehajtási intézet,és az érdekelne hogyan lehet ott börtönőrként elhelyezkedni,milyen feltételeknek kell megfelelni.
2010. márc. 8. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megírod az önéletrajzodat, és beküldöd a debreceni bv. személyügyi osztályára. Előtte meg is érdeklődheted telefonon, hogy van-e felvétel, mert könnyen lehet, h létszámstop van.


Feltételek:



– magyar állampolgárság,

– 35. életévet be nem töltött életkor,

– büntetlen előélet,

– középfokú végzettség,

– egészségügyi alkalmasság,

– pszichikai és fizikai alkalmasság



A felvételt követően az új felszerelő a Büntetés-végrehajtás Oktatási Központjában négyhetes bevezető képzésben vesz részt, ahol elsajátítja a szolgálat ellátásához szükséges alapvető ismereteket. A próbaidő végéig a tiszthelyettesi állomány alapfokú büntetés-végrehajtási szaktanfolyami vizsgát tesz, amelynek megszerzése feltétele a véglegesítésnek.

2010. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimeritő választ,az igaz hogy nem feltétel az érettségi?mert már ilyet is halottam több embertől is.
2010. márc. 8. 21:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már kötelező. A felsorolásban is benne van, h középfokú végzettség. Az a legbiztosabb, ha felhívod a személyügyi osztályt. Google-n rá tudsz keresni a telszámra, vagy a www.bvop.hu oldalon megkeresed a börtön központi számát és kapcsolással kéred a személyügyet. Ők mindent el tudnak mondani neked.
2010. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Üdv nektek szerintem se kell hozzá értségi mert a haveromnak is szakmunkás vizsgája van és felvették.
2010. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Középfokú végzettéség = szakiskola, érettségi


Tehát ha szakmád van az középfoknak számít. Ha csak így van írva és nincs konkrétan kikötve hogy érettségi akkor elég a szakmunkásképző.

2010. márc. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy papíron tűzoltó is lehetsz érettségi nélkül,de ha a parancsnok megköveteli akkor mégis kell,én is néztem az FTP honlapján írták is hogy elég a műszaki végzettség,itt a tűzoltó laktanyán meg azt mondták hogy kell érettségi.Lehet a BV-ben is igy van
2010. márc. 9. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Mennyit keres egy börtönőr?
2010. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy 80-100körül kezdődik a fizetés,ezt sem fizetik meg mint ahogy sok mást sem ebben az országban.
2010. márc. 9. 12:25
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ühümm, köszi! Hát ez tényleg nem sok :/
2010. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a debreceni BV-vel,kell érettségi.Hiába van egy jó szakmám lófa*zt se érek vele érettségi nélkül.
2010. márc. 11. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!