FBI és a TEK miben különbözik?
Miben különbözik a TEK és az FBI?
És a nők/lányok mért nem mehetnek TEK-esnek?
Ez még a tűzoltóságra is vonatkozik.
Az FBI-ra legjobban hasonlító magyar szerv a Nemzeti Nyomozóiroda, bűncselekmények felderítésével, elkövető kilétének megállapításával, nyomozással vizsgálattal foglalkoznak. A TEK amerikai megfelelői a S.W.A.T. egységek, ott nem egységes mint nálunk; ők fegyveres, vagy más veszélyes elkövető elfogásával, ha előfordul, terrorcselekmények felszámolásával foglalkoznak, olyan dolgokkal, amit a sima járőr nem biztos, hogy meg tudna oldani, vagy komoly veszéllyel járna.
Nők/lányok is lehetnek tekesek, ha alkalmasak.
Tűzoltók is lehetnek.
Az FBI inkább nagyon jól kiképzett nyomozókból áll.
A TEK meg egészen más, ők lényegében kommandósok.
Az USA-ban a SWAT, ami hasonló a Tek-hez.
Mivel a különbségeket már elmondták én csak a kérdés második felére vonatkozólag fogok válaszolni.
TEK-es lehet valaki, attól még, hogy nő, tűzoltó pedig azért nem, mert alapból nem képes olyan mértékű fizikai munkára, mint egy férfi. Mielőtt még bárki azzal jönne, hogy hímsoviniszta lennék, nem, nem vagyok az. Így fejlődött/lett teremtve (amelyik jobban tetszik) az ember.
Egy férfi sokkal könnyebben tud kivinni egy súlyosabb embert egy égő házból, mint egy nő, mert ilyen a szerkezeti struktúrája.
Bár külföldön vannak női tűzoltók, csupán kis számban, mert nagyon magas fizikai kondícióban kell lenniük, ahhoz, hogy egy férfi teljesítőképességét tudják hozni. (Akár tetszik ez a feministáknak, akár nem, itt a veszélyben lévők a legfőbb szempont.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!