Vajon a Magyar Tudományos Akadémiai rendes és köztestületi tagjait átvilágítják bűnügyi és nemzetbiztonsági szempontból?
Figyelt kérdés
Számomra az ország egyik legtiszteltebb intézménye az MTA. Az utóbbi időben azonban egyre több ismerősömtől hallottam már, hogy számos olyan rendes és köztestületi tag is beférkőzött oda, akik az előző rendszerben az állambiztonsági szervek ügynökei voltak. Méghozzá olyanok, akiket súlyos köztörvényes bűncseleket követtek el. A büntetést pedig csak azért úszták meg, mert az állambiztonságiak besúgásra, vagy éppen kémkedésre beszervezték őket. Akár igazak, akár nem ezek a városi legendák, szerintem bűnügyi és nemzetbiztonsági szempontból megnyugtatóbb lenne a lakosság számára, ha az ilyen átvilágítások tényéről és eredményeiről mindenki tudhatna. Csakhogy nem tudunk.2015. ápr. 8. 19:25
2/7 anonim válasza:
"Számomra az ország egyik legtiszteltebb intézménye az MTA. "
Akkor igazán rád férne egy pszichiátriai kezelés.
3/7 anonim válasza:
Biztos, hogy nem. Amikor véletlenül megtudtuk, hogy egy volt nő évfolyamtársunk tanszékvezető egyetemi tanár, eléggé elcsodálkoztunk, mivel az illető 2-es-3-as jegyekkel ment át a vizsgákon, semmiben nem volt kiváló és nem is mutatott fel semmiféle kiváló képességet (legalább is a studiumokat illetően). Annyit tudtunk róla csak annak idején, hogy kollégista volt és szociális ösztöndíjat is kapott, ami szintén fura volt, mivel az illetőnek kötősök voltak a szülei annak idején (bizonyára sokan tudják, hogy ez anyagilag mit jelentett a hatvanas években), a legdivatosabban öltözködött és a legdrágább parfümöket használta. Na mindegy, megtáltosodhatott idő közben. Csak aztán az is furcsa, hogy bár elmúlt 65 éves, de még mindig tanszékvezető, holott másoknál akadémiai tagság ellenére is megszűnt a tankszékvezetői megbízatás, amikor elérték a 65 éves kort. Ez az illető meg még csak nem is akadémikus, egyszerű tud.doktora, meglehetősen csekély számú publikációval, amelyek zöme magyar nyelvű, szóval valami egyéb érdemei lehettek, ami miatt még mindig ott van, ahová került annak idején. Mi mást gondolhat az ember ?
4/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy mi igaz és mi nem a városi legendákból, de pl. a következőket hallottam. Állítólag az MTA Hadtudományi Bizottságának van olyan szavazati jogú tagja, aki egyidejűleg több külföldi titkosszolgálatnak, köztük az al-Kaida nevű arab terrorista szervezetnek is régóta kémkedik. Ezt többek közt az elvált felesége is megerősítette. No de hihetünk-e megfelelő nyomozás nélkül egy elvált feleségnek? Azt viszont minden kétséget kizáróan tudom, mert jól ismerem az illetőt, és ugyanannak a bizottságnak a tagja, hogy annak idején zsarolásos maffiatevékenység megalapozott gyanúja miatt bocsátották el a rendőrségtől. A büntetést csak azért úszta meg, mert a feljelentői ismeretlen okból visszavonták a vádjukat, másrészt pedig az illetőt a volt III/III-as csoportfőnökség és a rendőrség a továbbiakban ügynökként foglalkoztatta. Aztán állítólag vannak olyan jogász akadémikusok, akik túl azon, hogy egykor III/III-as tisztek és azok ügynökei voltak, most ismét ők osztják az észt az embereknek. Őket szintén személyesen ismerem, de a velük kapcsolatos rossz tapasztalataimon kívül mással nem tudom bizonyítani a róluk hallott kémkedési rémségeket. Ahhoz ugyanis priorálni és igen alaposan átvilágítani kellene őket. Végül, de nem utolsósorban olyanokról is számos legendát hallottam, akik jelenleg is szoros kapcsolatban állnak különböző hazai és külföldi bűnöző szervezetekkel. Az utóbbiak állítólag egyebek közt drogcsempészettel foglalkoznak. Szóval akár vannak, akár nincsenek bűnözők és foltos múltú, írni olvasni alig tudó emberek a tudósok házában, csupán annyit szeretnék tudni, hogy bűnügyi és nemzetbiztonsági szempontból folyik-e az MTA-nál átvilágítás. Mert ha nem, akkor igen nagy szégyent hozhat az országra, ha akár csak egyetlen egyről is nyilvánosságra kerül olyasmi, amiket felsoroltam.
2015. ápr. 9. 10:15
5/7 anonim válasza:
Isten hozott a magyar valóságban!
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az üdvözletet. Nagyon találó. Időközben beszéltem egy nemzetbiztonsági szakemberrel és elmondtam neki az itteni kérdésem indoklását. Kissé meglepődtem a válaszán. Emlékeztetett a szakmája egyik régi szólásmondására. Arra, hogy "jobb az ismert tégla, mint az ismeretlen." Hogy miért? Azért - mondotta - mert azt tetszés szerint lehet dezinformációkkal kevert habarccsal kenegetni, mint az ismeretlent. Hááát... No és, ha a közvélemény is megtudja, hogy kiket és miért habarcsoznak? - kérdeztem őt. Erre csak vállat vont és annyit mondott: legyen az az illetékes hivatalok gondja. Hát tényleg ez lenne a magyar valóság?
2015. ápr. 13. 20:07
7/7 anonim válasza:
Az MTA-val nem az a baj, hogy tagjai között ki mindenki található meg, hanem az, hogy a tudományos uram-bátyámkodás fellegvára és ezzel a magyar tudományos élet rákfenéje. Egyfajta tudományos maffia, jogállami keretek között.
Nem kellene, hogy egy tudományos társaság olyan címeket osztogasson, ami tudományos fokozatként funkcionál, nem kellene, hogy intézményeket tartson fenn. Ezek a funkciók a nyugati világban az egyetemek feladatai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!