Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bilincset meg lehet szokni?

A bilincset meg lehet szokni?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy percek alatt és fizikailag, hanem mondjuk valaki először van letartóztatva hónapokig és (mint tudjuk) mindenhová bilincsben viszik. Kihallgatásokon, bírósági tárgyalásokon látják bilincsben az ismerősök, kollégák, rokonok...stb. Biztos megalázó, de meddig?
2014. márc. 16. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Pár hét után örülsz a bilincsnek, mert tudod, hogy amíg rajtad van, addig sem vagy a zárkában. Kint vagy valahol, mindegy, hogy hol. Én legalábbis így voltam vele.
2014. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
engem akkor bilincseltek hátra, amikor nem kellett volna és akkor nem amikor kellett volna
2014. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán fog ez a kérdés a valóságban is fontos lenni, tekintve, hogy a bilincset nem akkor adják valakire amikor szeretné, így ha tetszik ha nem ott van.
2014. márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

aki rád teheti a bilincset, képzetlen, hogy mikor kell rád tenni és mikor kell levenni és mikor kell hátrabilincselni és mikor előre és ha háltra kell, mikor kell majd előre tenni és mikor kell majd levenni.


a nejem tolmács szakfordító és hoztak neki egy jegyzőkönyvet, amit az egyik bécsi rendőrségen írtak. Egy magyar polgár elkaptak egy bűncselekményben.


6 oldalas volt és ebből 5 oldal a bilincselésről szólt. Hogy miért bilincselték meg hátulról és mikor miért tették előre a bilincset és mikor miért vették le a bilincset róla. Aztán 1 oldal szólt a cselekményről.


Az ember aki hozta a fordítást, nem is értette az arányokat. Érthetetlen volt neki, miért írnak a bilincselésről ilyen sokat.


Ezek itt, a magyar rendőrök, középkori elmaradottságban élnek és jól érzik magukat, hogy ott vannak.

2014. márc. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
100%
El lehet inkább viselni persze ha csak annyira szoros amennyire szükséges. Amikor erősködsz önmagad ellen hadakozol mert egyre szorosabbra húzódik. Sorozott határőrként a járőrtáskában hordtuk a bilincset elfogás esetére és mindig a személy támadó vagy tűrő magatartása szabta meg hogy előre vagy hátra került a bilincs. Szökött légióssal szemben az éltével is fizethetett a járőr mert az mindenáron át szeretett volna jutni a határon. Tárgyláson, túlbiztosított helyzetben általában csak szimbolikus a bilincs és a vezetőszár.
2014. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!