A rendörség miért közli az elkövető nevét egy újságcikben? Pl: K. Lajos az elkövető.
Nem mindig közlik.
Ha olyan különleges neve van, Lakatos Alejandró, akkor nem közlik, mert mindenki tudná, hogy cigány volt.
"Szerintem ez még kevés is, én a teljes nevüket közzétenném."
Én a lakcímét is. Hogy ha az illető olyan bűncselekményt követett el amiért a társadalom le szeretné rendezni a száját, akkor mindenki megtalálhassa.
"egyből mindjárt a lakcímét is nem?"
Nem, a lakcímét nem. A nevük viszont a monogramosítás ellenére nagyon sokszor teljesen nyilvánvaló. Néha már csak azért is, mert amíg körözik az illetőt, addig minden rendelkezésre álló adatot közzétesznek róla, így a teljes nevét is. Kicsit röhejes, amikor hetekig Kiskundorozsmai Eufrozina körözésével van tele a média, majd mikor már mindenki tudja, ki ez és mivel gyanúsítják, hirtelen elkapják, és a továbbiakban csak K. Eufrozina (és nem a rövidítés kedvéért). Ez szerintem szánalmas. Ahogy az is röhejes volt, amikor S. András autóbalesetes perével volt tele a bulvármédia, miközben a web2-n nem tudtál két percet szörfölni anélkül, hogy bele ne ütköztél volna az "óvakodj a részeg autóstohl" szóviccbe. És akkor még nem is említettem a szerelemféltő O. Gáspárokat és K. Jánosokat - abban az országban, ahol a legutóbbi választások évében akár az év szava is lehetett volna cigánybűnözés, vajon mennyi időbe telik megfejteni bárkinek is, hogy milyen vezetékneveket takarnak ezek a monogramok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!