Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendorseg foglalkozik a...

A rendorseg foglalkozik a facebook feltoressel?

Figyelt kérdés
volt egy regi fiokom amit feltortek de utana letiltota a facebook igy csinaltam egy ujat ez kb 1 eve volt. most latom h a regi facebookombol kepeket toltogetnek fel amiket en teszek fel az uj facebookomba. szoval ha feljelentem foglalkozni fognak ezzel?
2013. júl. 5. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehetsz feljelentést, ha érdeksérelem ért. Bizonyítanod kell a tényt, s azt is, mi károd származott belőle. (Anyagi, erkölcsi)


Ez a feltöréses hülyeség átlag kétnaponta előjön, de még mindig nem lehet feltörni. Illetve fel lehet, de nem miattad, nem a te dolgaid miatt. Eddig nem nagyon sikerült. Nem kispályások tervezték, s tartják karban.

A profilodhoz nem feltörés útján férnek hozzá, hanem gyenge a jelszavad.

Ha te Kiss László vagy, 2000-ben születtél, nem jó jelszó a lacika2000, klacko2 stb.

Jó jelszó ilyen: Xd_19đ-fO#Y

2013. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A rendőrség a korrupción kívül foglalkozik egyáltalán valamivel?

(Múltkor ellopták a robogómat. Azt is xarták le. Pedig nyáron azzal szerettem járni melóba.)

2013. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Igen, elég sok mindennel foglalkozik... ;)
2013. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos az sem, hogy feltörték, lehet, hogy bejelentkezve maradt valahol, vagy valami régi barátnő/barát/osztálytárs megleste a jelszavad és ő kontárkodik.

Ez nem lehetséges?

Érdekes, hogy nekem még egyik ismerősömnek sem törték fel a facebookját, mondjuk nem vagyunk már 14 évesek, de nem adjuk ki illetékteleneknek, és nem lépünk be vele nyilvános számítógépen.

2013. júl. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bucsek, nyilvános gépen is be lehet lépni, de privát böngészés indításával, s mindenképpen ki kell lépni.

Nem jártam még internetkávézóban, vagy hasonló helyen, de ott illene eleve úgy bekonfigurálni a gépet, hogy a netező semmi másra ne is legyen jogosult, s csakis privát böngészés fusson. Sőt azt is meg lehetne oldani, hogy a vigyázatlan ember is védve legyen, s amikor távozik, központilag törölve legyen minden előzmény.

Bocs, a kis kitérőért.


----

Szóval tényleg minden nap felmerül ez a kérdés. Az igaz, hogy néhány garázdálkodó megkeseríti az üzemeltetők és felhasználók életét, de feltörni a facebookot még nem törték fel.

De ha törik is, nem Józsi vagy Pista profilját törik, hogy a nevében bohóckodjanak.

Illene mindenkinek megtanulni, hogy nem könnyen megjegyezhető jelszó legyen, hanem erős.

Kötelező elem az írásjel, szám is. Ne legyen benne ismétlődés, és értelmes szó sem.

Ha valakinek nehéz a feje, tud olyan kombinációt kreálni, amely biztonságosnak is mondható, meg is jegyezhető.


Pl. Gipsz Jakab feleségének a húga legyen Sára. Gipsz Jakab született 1978 májusában. A fia 5-én született.

Jelszó pl. 5-saci_78jaKab19.

Ez azért megjegyezhető, mégis elég összetett.

2013. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!