Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Követési távolság be nem...

Követési távolság be nem tartása miatt hány forintos bírságra számíthat valaki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nulla forint és nulla fillér.
2012. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bővebben:


"27. § Követési távolság


(1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."


No mármost, ha nem tudsz megállni mögötte akkor már közúti baleset okozásáért fognak elmarasztalni.

2012. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még bővebben:


Ha nem történek baleset a kutyát nem fogja érdekelni mekkora követési távolságot tartasz, mivel egy két kivételtől eltekintve, ahol azt táblával jelölik, ennek nincs is méterben meghatározott értéke, hiszen nem is lehet. Ugyanis más követési távolság szükségeltetik esőben, jeges úton és más száraz napos időben, ráadásul ennek értéke a saját gépjármű tulajdonságaitól és a pillanatnyi sebességtől is nagyban függ. Ráadásul nem kis érdekesség lenne a 90km/h sebességgel egymást követő gépkocsik közt mérőszalaggal rohanó rendőrök látványa sem.

2012. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem még soha senkit nem büntettek meg miatta - sajnos. Nap, mint nap lihegnek 1 méterrel mögöttem a hátsómban, egyesek kilométereken keresztül, miközben én 90-100-zal megyek a főúton, illetve 55-tel lakott területen belül. Ha rajtam múlna, én kamerát építenék az autók hátuljába, amely regisztrálná a sebességet, a megtett utat, a mögötte haladó autók távolságát radarral figyelné, GPS-en keresztül egy intelligens rendszer részeként pontosan ismerné az adott útszakaszon éppen érvényes sebességkorlátozást, és a notórius "tolókról" csodálatos sztárvideókat továbbítana a rendőrséghez, arccal, rendszámmal, hogy napokon belül kikézbesíthessék nekik a csekket. Hátha legközelebb elgondolkodnának.
2012. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az úgy más :D

Csak onnan jutott eszembe, hogy tegnap egy piros lámpánál egy csávóka hátulról beleszaladt egy rendőrautóba, mivel nem tudott megállni.

2012. nov. 24. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:

"GPS-en keresztül egy intelligens rendszer részeként pontosan ismerné az adott útszakaszon éppen érvényes sebességkorlátozást, és a notórius "tolókról" csodálatos sztárvideókat továbbítana a rendőrséghez, arccal, rendszámmal, hogy napokon belül kikézbesíthessék nekik a csekket. Hátha legközelebb elgondolkodnának."


Van ennél egyszerűbb megoldás is. Egy kollégám ilyenkor mindig azt csinálta, hogy egyik pillanatról a másikba tövig lépett a fékbe. A majom rommá izzadt mögötte és több száz méterre maradt le utána. :D

2012. nov. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os:

Jah, de ha nem tud megállni akkor mindenki megsz*pja. Ez nem valami biztonságos módszer.

2012. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Devilian válasza:

A követési távolság be nem tartására szerintem alkalmazható a szabálysértési törvény 219-es paragrafusa, miszerint

219. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályait megszegi és ezzel másnak vagy másoknak életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki vagy könnyű testi sértést okoz, szabálysértést követ el.


7. § (1) A szabálysértés miatt alkalmazható büntetések:


a) a szabálysértési elzárás, (1-60 nap)


b) a pénzbírság,(5.000-150.000 Ft)


c) a közérdekű munka.(6-180 óra)


(2) A büntetések önállóan és - a (3) bekezdésben meghatározott kivétellel - egymás mellett is kiszabhatók.


(3) A szabálysértési elzárás mellett nem szabható ki közérdekű munka.


8. § (1) A szabálysértés miatt alkalmazható intézkedések:


a) a járművezetéstől eltiltás,


b) az elkobzás,


c) a kitiltás,


d) a figyelmeztetés.


(2) Figyelmeztetés mellett csak elkobzás alkalmazható, az intézkedések egyéb esetekben önállóan, egymás vagy büntetés mellett is alkalmazhatók.


[link]

2013. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!