A "kisebb" lopások elkövetőit is felkutatja a rendőrség, ha a bűncselekményről videofelvétel készült?
Évente történik kb. 300 ezer bűncselekmény. Ebből a súlyosak (emberölés, rablás, nemi erőszak, súlyos testi sértés, nagyobb összegű lopás stb.) 10-20 ezer. A rendőrség főleg a súlyosakkal foglalkozik. Vagy 200 ezer bcs. évente a piti lopások, csalások, garázdaságok közül kerül ki. Ezekkel nem sokat foglalkoznak, nincs rá kapacitásuk. Ha könnyű kinyomozni, akkor kinyomozzák, ha nem, akkor nem fognak egy detektívet hetekre ráállítani egy ilyen esetre. Ez egyébként minden országban így van.
Ebben a konkrét esetben nem lehet tudni, hogy utánamennek-e az esetnek. Attól, hogy egy térfigyelő kamera felveszi a cselekményt, nem biztos, hogy könnyű kinyomozni az ügyet. Lehet, hogy a felvételen egy ismert bűnelkövető látszik (persze ha látszik egyáltalán bármi értékelhető a felvételen), ekkor "előveszik" az illetőt. Egyébként nem valószínű, hogy ezt az ügyet fel lehet deríteni. A térfigyelő kamera különben nem sokat ér, ez egyre közismertebb tény.
Második: ha valamit nem tudsz, legalább ne informáld teljesen félre a kérdezőt. Ugyanis rosszul tudod. A "megélhetési bűnözés" elnevezést a média, meg a társadalomtudományok használják, a rendőrség nem. A BTK szerint nincs "megélhetési bűnöző".
A 10.000 Ft szabálysértési érték, (20.000-ig az), és azt nem várd, hogy 45 perc múlva hozzák is az elkövetőt, mint az amerikai krimisorozatokban (a valóságban az USA-ban sem úgy működik).
Egyébként nekem meg az az érzésem, hogy te erősen általánosítasz: ha azt mondod, az az érzésed, hogy a TE esetedet nem veszik komolyan, rendben van, elhiszem, te tapasztaltad. De ez a kérdés ebben a formában úgy hangzik, mint egy újságcikk.
"A "megélhetési bűnözés" elnevezést a média, meg a társadalomtudományok használják, a rendőrség nem. A BTK szerint nincs "megélhetési bűnöző"."
Érdekes, hogy régen (200 éve) még volt hasonló kategória a jogban, akkor ugyanis beleszámít(hat)ott a vészhelyzetbe az, ha valakit az éhhalál fenyeget, ha nem lop. A modern államok jogi gondolkodásában ez már nincs meg, csak némelyik iszlám országban talán.
Ehhez képest minden jólinformált okos azt hiszi, hogy ez egy jogi vagy rendőri kategória, meg azt is hiszik róla, hogy legújabb kori liberális találmány.
20 000Ft alatt csak csak szabálysértés. A fölött bűncselekmény. Az idén emelték fel 10 0000Ft-tól fel. Így kozmetikázzák a bűnelkövetési statisztikákat. Ezért csökkent a tavalyi évhez képest az elkövet bűncselekmények száma.
A rendőrségnek a ilyen szabásértésekkel is kellene foglalkoznia, de sokkal jobban jár ha inkább ki állnak traffipaxozik, meg keresnek a valami apró hibát amiért megbüntetheti az autósokat.
Dehogy is... Tőlem egyszer egy bevásárlóközpontben lopták el a tárcámat (benne minden iratommal, pénzemmel, bankkártyámmal), felvétel készült róla, de a rendőrség a füle botját sem mozgatta. Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen, aztán egy hónap múlva hívott a rendőrség, hogy a nyomozást megszüntetik, mert "úgysem kapnák el a tolvajt". Ez volt a hivatalos indoklás, azt hittem, hátast dobok!
Szóval igen, valószínűleg téged sem vettek komolyan, Kérdező!
"A rendőrségnek a ilyen szabásértésekkel is kellene foglalkoznia, de sokkal jobban jár ha inkább ki állnak traffipaxozik, meg keresnek a valami apró hibát amiért megbüntetheti az autósokat."
Na, ezzel teljesen egyetértek! Sajnos ez a szomorú igazság..
Nem értem, mi az általánosítás a kérdésben.. Az, h többes számban tettem fel? Az miért baj? Nem egy ilyen eset van, miért ne lehetne többes számban? A családomban 2 hónapon belül ez a 2. ilyen eset, és ott van mindjárt az utolsó válaszoló, akinek az ügyét szintén lesz*rták a rendőrök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!