Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valaki segít nagyon fontos!?

Valaki segít nagyon fontos!?

Figyelt kérdés
Ha valaki feljelent de visszavonja mennyi idő múlva küldik a papírt h visszavonta?

2012. szept. 7. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem ilyen egyszerű, ugyanis a magánindítványra üldözendő bűncselekmények kivételével a feljelentést nem lehet visszavonni. Ha a hatóságnak (rendőrség) tudomására jut, mondjuk egy feljelentésből, hogy bűncselekmény történt, az köteles lenyomozni az ügyet, és a büntetés érdekében szükséges lépéseket megtenni. Hacsak meg nem győzte őket, hogy a feljelentés tévedés vagy valótlan. Mellesleg, ha valótlan, akkor hatóság félrevezetése miatt a feljelentő ellen is indulhat eljárás.


Tehát itt most azt kéne tudni, hogy milyen bűncselekmény miatt történt feljelentés. Ha magánindítványos miatt, csak akkor várhatod, hogy értesítsenek a feljelentés visszavonásáról. Egyébként a nyomozás megszüntetéséről értesítenek, ha a feljelentés visszavonása miatt erre esetleg sor kerül, de ez egyáltalán nem biztos.

2012. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magán inditvanyos az mit jelent? boccs ehez nem konyitok..
2012. szept. 7. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan azok a magánindítványos bűncselekmények, ahol csak a sértett tudja igazán eldönteni, hogy történt-e vele bűncselekmény vagy sem. Ezért, ha ő úgy érzi, hogy nem, akkor az állam sem ragaszkodik a büntetéshez. Ide tartoznak: könnyű testi sértés, magántitoksértés, levéltitoksértés, rágalmazás, becsületsértés, kegyeletsértés.
2012. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ebbe tartozok szerintem mert egyébként nem nagy dologra kell gondolni ha leírnám lehet ki is röhögnél..

Amúgy honnan tudsz ennyi mindent?

És akkor meg tudnád mondani ezt a papír dolgot is?

2012. szept. 7. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnan tudom, hogy jogot végeztem, de nem dolgoztam ezen a területen, úgy hogy a gyakorlati részleteket nem tudom annyira. Szóval azt nem tudom, mikor kapsz papírt, mert azt se tudom, honnan várod, meg ezt így egy kívülálló nem is nagyon tudhatja.
2012. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!