Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőr a lakásom előtt...

Ha a rendőr a lakásom előtt kérdezget, az vallomásnak számit?

Figyelt kérdés
Egy illetőről kérdezgetett,ez most hivatalos vallomásnak számít? Behivhatnak kihallgatásra? Vagy ez az volt?
2012. aug. 30. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, csak segítettél. Egy vallomást alá kellene írjál.
2012. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 intrepid ***** válasza:
Aláírtál valamit is erről? Nem? Akkor beszélgettetek egy jót. Behívhatnak kihalgatásra. Akár tanúként, akár gyanúsítottként is.
2012. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem kihallgatás volt...,ott jegyzőkönyv készül.
2012. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt adatgyűjtésnek hívják! A kihallgatás a kapitányságon zajlik és jegyzőkönyv készül róla amit alá kell írni. Vallomást csak a gyanúsított tesz!
2012. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha behivnak tanúként,ugyanazt kell mondani,mint a ház előtt? Valamit jegyzetelt a rendőr akkor,de nem kellett aláirnom. Ez akkor olyan,mintha semmit nem mondtam volna,vagy ez is számit?
2012. aug. 30. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha vallomást kellett volna tenned, akkor beidéztek volna.

Szimplán adatgyűjtést végeztek, hogy láttad-e, ismered-e, mikor szokott itthon lenni stb. Ez csak neki kell a jelentésbe, hogy XY nem tartózkodott otthon, ezért megkérdeztem a szomszédját YX-et, aki elmondta a következőket: nem látta, nem itt lakik stb...

Nem fognak behívni, amire kíváncsi volt, azt megkérdezte a rendőr.

Intézkedés szempontjából ez egy egyszerű igazoltatásnak, és adatgyűjtésnek minősül. Segíted a munkájukat.

Egy rendőr.

2012. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha behívnak kihallgatásra,csak arra kell válaszolni amit kérdeznek.Ha azt amit a rendőr kérdezett a ház elött,akkor azt mond amit most mondtál,de nem kötelező szóról szóra,mert az adatgyűjtés nem vallomástétel.

Kihallgatásnál csak az igazat mondhatod,mert a rendőrség félrevezetése eljárást von maga után.

2012. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovpet ***** válasza:

"Kihallgatásnál csak az igazat mondhatod,mert a rendőrség félrevezetése eljárást von maga után."


HA tanú vagy.

2012. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah,igen ezt elfelejtettem odaírni elnézést...,pedig sokszor hallgattak már ki mint tanút..,bizt. őr vagyok:)
2012. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy honnan tudják,hogy az ember igazat mond-e? Azért nem gondolatolvasók,nem?
2012. aug. 30. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!