Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes átverés?

Internetes átverés?

Figyelt kérdés
Vettem egy telefont és egy gyenge utánzatot kaptam,30.000ft-értékben.Emailban beszéltük meg a részleteket,annyit konyítok hozzá hogyha feljelentést teszek,akkor bizonyítékkal kell hozzá kötni a telót,hogy azt ő küldte,gondolom új lenyomat a telón,vagy beismerő,amit kétlek hogy megtenne.Gondolom úgy is azt mondja az eredetit küldte.Nem tudom van-e értelme a feljelentésnek vagy csak fölös kör.Érdekelnének tapasztalatok is.
2012. aug. 13. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Új lenyomat? És mi van a régivel?
2012. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Most is bebizonyosult, hogy csak a hülyéket lehet átverni és erre a legjobb példa a drága Kérdező!
2012. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha aukciós oldalon vásároltad, pl. V-a-t-e-r-a, akkor hozzájuk lehet fordulni bizonyítékért. Az interakciók (aukció leütése), termékmegnevezés, belső üzenetek archiválásra kerülnek, és ilyen esetekben kérhetők - persze csak rendőri intézkedés által.

Ha apróhirdetéses oldalon volt, akkor kicsit gáz, de a hirdetések remélhetőleg ott is tárolva vannak, és hivatalos felszólításra ki kell adniuk. Valószínűleg tartalmazza a telefonszámot, vagy valamilyen elérhetőséget, talán nevet (?), illetve a termék állítólagos megnevezését.


Egyébként ne vásárolj olyan árut, amit nem próbálsz ki előtte.

2012. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Itt nem az a lényeg,hogy hol vásárolta!!!


Ha az eladó azt fogja mondani,hogy ő azt a telefont küldte amit meg hirdetett mit befolyásol,hogy a hirdetés valaha megjelent-e bárhol is?Mégpedig ha,egy gagyi telefont küldött,akkor azt fogja állítani,hogy ő a hirdetésben szereplőt küldte.Ha konkrétan nem fogják tudni a telefonhoz kötni,pl ujjlenyomattal akkor,hiába adja ki bármelyik aukciós,vagy apróhirdetési oldal.Az eladó neve minden képen szerepel valahol.Ha előre fizette a vevő akkor is,ha utánvéttel vette,akkor is,de ez mind semmit nem bizonyít.Itt az a lényeg ő kapott egy telefont,állítása szerint nem azt amit rendelt.Igen,meg kell jelölni,hogy mi van a csomagban,ráírja az eladó telefon,és akkor ezzel hol van megfogva?Vevő elmegy a rendőrségre,beviszi a telefont amit kapott és majd a rendőrség meg próbálja bizonyítani.De még egyszer hangsúlyozom,hogy ez csak úgy állja meg a helyét,ha a rendőrség konkrétan az adott telefonhoz tudja kötni pl ujjlenyomat alapján.Egy hirdetés feladás,nem bűncselekmény,és mellé még küldött is valamilyen telefont.Ilyenkor,se hirdetés,se IP-cím,se az a verzió nem él hogy az email fiókjával,milyen IP-címeken lépett be,az is csak akkor ha másra akarja terelni a gyanút,és meg lehet vele szorongatni.Menj be a rendőrségre,és ha szerencséd van,lesz rajta ujjlenyomat,ha rafkós az elkövető,nem tudnak vele mit kezdeni.

2012. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánvéttel vettem a telefont,és a csomagtartalmához az volt beírva,hogy telefon.Neve,címe megvan az eladónak,de az ahogy mondja az utolsó,hozzászóló is,az édes kevés,szerintem is.Én is újnyomra gondoltam,az édesapám is azt mondta szerinte max azzal lehetne megfogni,de érdekelnek a vélemények,és ha vannak a tapasztalatok.Egyébként köszönöm a hosszú választ!
2012. aug. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!