Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kinek mi a véleménye a két...

Kinek mi a véleménye a két vödörnyi bodza miatti rendőrségi eljáráshoz? Mindenhol őriztetik a bodzásokat, a vadonérőket a rendőrök, más munkájuk nincs nekik?

Figyelt kérdés

Bodza helyett fogda

2012.08.09. csütörtök 12:55


2012. augusztus 08-án a délelőtti órákban érkezett bejelentés a Rétsági Rendőrkapitányságra, mely szerint egy Romhány és Szátok közötti földterületen engedély nélkül szedik a bodzát.


A rendőrök a helyszínre vonultak, ahol két személyt értek tetten. A beszerzett adatok alapján megállapították, hogy egy 22 éves és egy 37 éves hugyagi férfi Szátok határában egy gyümölcsösből kb. 20 kg mennyiségű nemes bodza bogyót tulajdonított el vödrökben mintegy 5.400 Ft értékben. (270 forint/ kg)


A férfiakat – akik elismerték a szabálysértés elkövetését - a náluk lévő bodza lefoglalása mellett a rendőrkapitányságra előállították és lopás elkövetése miatt szabálysértési őrizetbe vételüket rendelték el.



Salgótarján, 2012. augusztus 09.


2012. aug. 11. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A törvény, törvény. Ettől függetlenül én csak rájuk szóltam volna, hogy tán nem kéne.
2012. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked tulajdonképpen mi a problémád? Csak nem te voltál az egyik?

Egyszer az a baj ha nem csinálnak semmit a rendőrök, most meg ha csinálnak valamit?


Ha a rendőrségre egy ilyen bejelentés érkezik, akkor kötelesek eljárni. Intézkedési kötelezettségnek hívják.

Kimentek, láttak amit láttak, TETTEN ÉRTÉK a tolvajokat. Ilyenkor pláne kötelesek eljárni.


"Mindenhol őriztetik a bodzásokat"


Ez a kérdés értelmetlen,ugyanis senki sem írta,mondta, hogy ŐRZIK a bodzát. Az őrzés egy folymatos felügyeletettel járó tevékenység.


Ha tőled lopnának 5000 ft értékben , kíváncsi lennék a reakciódra.

2012. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 intrepid ***** válasza:
100%
Most bodzát loptak, máskor biciklit. Megbuktak, el kell vinni a balhét. Rétinégerek voltak?
2012. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha az én tulajdonomat lopnák, én is igyekezném megőrizni. Ha pedig jelentem a rendőrségnek, elvárható hogy intézkedjenek. Mert ha nem, előbb-utóbb bármilyen békés természetű vagyok, még fegyverrel védeném ami az enyém. Az pedig nem lenne jó senkinek.
2012. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"bármilyen békés természetű vagyok, még fegyverrel védeném ami az enyém. Az pedig nem lenne jó senkinek.

"


Hűha, milyen kemények vagyunk....

2012. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem ertem, egy gyumolcsosben tortent ha jol veszem ki. Szoval valaki bele olt rengeteg munkaorat es nemkeves penzt a bodza teremsztesbe. Ezekutan teljesen termesztes dolog , hogy barki ingyen kiszolgalhatja magat a temresbol?
2012. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendőröknek - többek között - éppen ez a munkájuk. A törvény betartásának felügyelete. Kis ügyekben és nagy ügyekben egyaránt. Egyelőre nem kaptak mérlegelési jogot az ügy nagyságára vonatkozóan.

A tolvajlás bármilyen formában az, legfeljebb egyes esetekben el kellene gondolkodni azon, miért fordul elő ilyen mértékben.

2012. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni, tagjait száműzni.
2012. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a probléma? A rendőrök helyesen végezték a munkájukat. Épp folyamatban volt a lopás amit a rendőrők megakadályoztak. Nem számít, hogy bodza, homok vagy arany... lopás akkor is lopás. Amúgy az elkövetési összeghatár nagyobb lenne, ha nem léptek volna közbe.
2012. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendőrséget csak dicsérni tudom hogy a két vödör bodzából ilyen ügy lett. De mennyivel hasznosabb lenne ha ez országosan is így működne végre. Sajnos nálunk az észak keleti részen nem mondható ez el. Köztudott az hogy hazánkban a barna bőrűek miatt vannak a megszorítások a közhasznú programok stb. Meg kell csak nézni hogy ebbe kik is vesznek részt? A barna bőrűek akik nem a tisztességből élnek, lopnak, csalnak,henyélnek, tisztelet a kevés kivételnek, a többségüknek nem is lenne a helyük itt Magyarországon . Pedig sajnos 2050. évre minden barna bőrűből csak talán egy fog fehér bőrű lenni, szomorú de ez igaz fog lenni. Tehát a Magyar Rendőrnek kell e népség ellen fellépni a tisztességtelenségeik ellen.Gratulálok ezen rendőröknek akik bátran felmernek lépni e népség ellen.
2012. aug. 11. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!