Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közterületen bodzaszedés...

Közterületen bodzaszedés folyamatában a rendőrség kérheti e az őstermelői igazolványt?

Figyelt kérdés
Ezt kérték a szolgálatban lévő rendőrök, amiért feljelentést tettek mert e tevékenység csak őstermelői igazolvánnyal szabályos ez a munkakör.Jogszerűen jártak el a rendőrök?
2012. aug. 6. 18:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"jegyző azt mondta a közterületen sem szabad bodzát szedni"

Szóval valaki magánterületéről loptatok.


"Eddig nyugodtan szedhettük"

Attól még, hogy nem tudtak róla még tilos!


Majd a közigazgatási bíróság eldönti, hogy jogos-e.

2012. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Ehhez azért annyit, hogy a kérdező lehet, hogy barna bőrű, de legalább tökéletes a helyesírása. Másrészt meg meséld már el, hogy ha az út mellett nő az a bodza és a KPM-é, és beállít a KPM-hez bárki, hogy engedélyt kér a bodzaszedésre, mennyira hülyén néznek majd rá és hány helyre küldözgetik. Közben lepotyog az összes bodzavirág..

Nehogy már attól legyen nekünk rossz, hogy a cigányok bodzavirágot gyűjtenek.... Inkább ezt, mint a pénztárcát a 4-6-on.

2012. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Csak! Az eredetet is igazolni kell! Ja, szedték a 67-es út mentén..! Vagy netán a gondozott ültetvényben! Hát ezért kell! Bocs a hát-ért!
2012. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Sajnos amit ma láttam reggel az azért felháborító. E barna bőrűek négyen voltak már megrakták a kis teherautót kivágott bodza ágakkal s úgy szállították ahol aztán a gallyakról leszedik a bodzát a hűvös helyen ahol senki nem zaklatja Őket. Kis motoros fűrész volt náluk. Azért erre már fel kellene figyelni, a kivagdalt bodza bokrokkal több kárt csinálnak e barna bőrűek, akik miatt a Magyar polgárokat szívatja a kormány. Össze kell fognunk e barbár népség ellen.
2012. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Miért nem hívtál rendőrt rájuk? Örömmel büntetek ilyeneket.
2012. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi is szedtünk bodzát, valamikor a 80-as évek elején,

de nem jött ki magasabb órabér, mint a munkahelyen.

Akkor az ország a miénk volt, állampolgároké. Én nem adtam el, arról sem tudok, hogy elfoglalta egy más nemzet.

Mindenki szedheti, aki nem külföldi.

Az érték a bodza leszedésekor keletkezik.

Úgy kell tekinteni, mit a szerzői jogdíjat.

2012. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nem csak cigányok szedik a bodzát! Én is szedem és nem vagyok roma! Nem büntet a rendőr mert hazánkban nincs tiltva a szedése!Ugyanígy lehet szedni kökényt,csipkebogyót,csalánt...stb. Persze nem magánterületről de útszélén,erdőkbe lehet!És rengeteg NEM CIGÁNY szed növényeket,mellékkeresetnek jó!Nem kell rögtön cigányozni!
2013. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Svéd
2016. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!