Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tegyek, ha nem szeretnék...

Mit tegyek, ha nem szeretnék megjelenni egy tanúskodáson? (lent)

Figyelt kérdés
2-3 hónapja történt az eset.2 sráccal voltunk,és a tudtunk nélkül elloptak valakitől egy Galaxy Mini telefont,amit mi másnap tudtunk meg az egyik ismerősünktől.Ekkor lezáródott az ügy.Nem történt semmi.De most újra előjött az ügy.És a barátnőmet,aki akkor velünk volt,beidézték.Ő jövőhéten lesz 14 éves,így már megkapta a levelet,jövőhéten kell mennie tanúskodni.Én majd csak januárban leszek 14 éves.Valószínűleg engem akkor fognak behívni?Nagyon félek,hogy esetleg ebből valami bajom lehet.Főleg ha szégyent hoznék a családra.Édesapám rendőr,de nem velünk él,mert elváltak a szüleim.Most mit tegyek?Kötelező megjelennem a tanúskodáson majd ha kapok beidézést?
2012. aug. 3. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Te voltál?

Ha nem, akkor nincs mitől félned.


(Ráadásul nem "vádlottnak", hanem csak tanúnak hívnak be...)

2012. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem . Nem én voltam.A 2 srác közül az egyik.Most tudtam meg este,hogy majd be kell mennem valamikor...De én nagyon félek.Főleg a szüleimtől.Több hónapos büntetést kapnák.Hogy ilyen emberekkel voltam.
2012. aug. 3. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanú vallomást levélben is tehetsz,akkor nem kell megjelenned,viszont indok kell hozzá.Hívd fel az illetékes bíróságot,ott elmondják.
2012. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Várjunk már egy picit.A szüleid jelenléte nélkül,ki sem hallgathatnak,mert kiskorú vagy.Az kizárt,hogy csak te kaptál idézést,és a szüleidet nem értesítették.
2012. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne mondj semmit ami segítené a nyomozást,akkor többet nem hallgatnak ki.
2012. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

1. Nem azért nem idéztek még be, mert kiskorú vagy. Kiskorút is ugyanúgy be lehet idézni törvényes képviselőjével. Egyébként fiatalkorú esetében is bemehet a szülő.

2. Ha nem te voltál, nincs mitől félned.

3. Eszedbe ne jusson hazudni, onnantól ugyanis bcs.-t követsz el, azzal meg már lehet hogy szégyen hozol az öregedre tényleg.

2012. aug. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik szülőd nélkül nem hallgathatnak ki.

Ez nem akarat kérdése. A szüleid meg fognak dicsérni, hogy segíted visszajuttatni a telefont a gazdájának, és az elkövetőt pedig megnevezni. Azért kapnál szobafogságot, ha elhallgatnád, ebben biztos vagyok.

Nem kell félni, inkább legyél büszke, hogy 13 éves létedre tudsz segíteni a hatóságnak.

Egyébként a megjelenés kötelező.

Egy rendőr.

2012. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Engem még nem idéztek be.Majd gondolom akkor fognak,ha addigra se derül ki az ügy,mire 14 leszek.Hazudni eszem ágában sincs.De a szüleim már azért szobafogságot adnának,hogyha megtudnák,hogy ilyen emberekkel voltam.
2012. aug. 4. 09:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Téged nem értesítenek csak a szüleidet. Megjelenni kötelező ha beidéztek, de a képviselőnek nem kötelező részt vennie.


Be.:

68.§ (2) A kiskorú idézéséről a gondozóját azzal a felhívással kell értesíteni, hogy a megjelenéséről gondoskodjék. Ha a kiskorú a tizennegyedik életévét nem töltötte be, a gondozója útján kell idézni, illetve értesíteni. A kiskorú idézését és értesítését a törvényes képviselőjével is közölni kell.

69.§ (5) Ha a 68. § (2) bekezdése szerint idézett kiskorú nem jelenik meg, és gondozója nem igazolja, hogy a kiskorú meg nem jelenésében vétlen, a gondozó rendbírsággal sújtható, és a meg nem jelenéssel okozott költség megtérítésére határozattal kötelezhető.


86.§ (3) A tizennyolcadik életévét meg nem haladott, valamint a (2) bekezdésben meghatározott tanú kihallgatásánál a tanú törvényes képviselője és gondozója jelen lehet.

2012. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan, honnan kellett volna tudnotok, hogy mire keszultek? Ezert nem haragudhatnak a szuleid. Csak ismerosok vagytok, nem baratok, ugye?
2012. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!