Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen a polgárőrség?

Milyen a polgárőrség?

Figyelt kérdés
Szívesen lennék polgárőr, hobbyból. Mennyi idővel és felelősségel jár ez? Megbánta valaki, hogy ezt a hobbyt választotta, vagy inkább büszke rá? Milyen érzés? Elítélnek miatta, vagy inkább büszkék rád?
2009. júl. 14. 22:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Hobbyból ne legyél soha, ez hivatás!
2009. júl. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

Gyengeelméjűek társasága, ezt is ítélettel fel kellene oszlatni, tudod általában vagy nyugdíjas rendőrök vagy olyanok állnak össze akik rendőrséghez nem tudnak menni, pedig azért az se semmi agyi színvonal ugye, na azt még oszd el 20-al, aztán tudod hogy van ez, mindig is volt valami löketük, kisebbségi komplexusuk, aztán azt hiszik így most van valami hatalom a kezükben, de egyébként nevetséges.

Sok hasznuk nincs, fel kellene végre oszlatni.

2009. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
08:05 - teljesen igaza van. Azok mennek oda akiket a rendőrségre nem vettek fel. Nem éppen egy művelt társaság tele komplexusokkal.
2009. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon szuper polgárőrség működik. Akármi probléma van bármelyiküket lehet riasztani, akár az éjszaka közepén is. Elég sok erre a baleset, ő csinálják ilyenkor pl a forgalomirányítást. Rendszeresen járőröznek.

Személy szerint nagyon büszke vagyok rájuk.

És nem értek egyet az előttem szólókkal.

Igenis vágj bele!

2009. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

08:49

Amit leírsz azt csak hatóság végezheti, ha pl balesetkor jogosulatlanul irányítják a forgalmat, azzal szabályésrtést követnek el, erre van törvényi tényállás. Járőrözzenek csak, de tenni nem tehetnek semmit, a baj pedig ott kezdődik, hogy néha mégis tesznek mert el vannak tévedve a jogaikat illetően. Mellesleg azért mert ....őrség a neve, semmivel nincs több joguk mint bármely más embernek.

Egyszer engem még képesek voltak megállítani is mert nem világított a lámpám, na olyan ordibálást rendeztem, h többet sztem engem biztos nem fognak, és hallottam hasonló esetekről. Idióta társaság, ennek gátat kellene szabni, és hivatalosan feloszlatni őket végre. Egyszerűen felháborító, hogy ez létezhet egyáltalán.

2009. júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a régi rendszerben segéd rendőrnek hívták.Akkor is azért vállalták hogy nyalják a rendőr s.ggét hogy ne büntessék meg.Én akkor engedélyezném,ha elvégzi a személy és vagyonőri oktatást.
2009. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az a baj a rendőrök is rábíznak olyanokat,amit még ezek a mezei rendőrök sem tudnak,Pl.forgalom irányítás.Tavaly nálunk egy rendezvényen bízták rájuk,addig kalinpáltak össze-vissza,olyan dugótcsináltak,a szomszéd város közlekedési rendőrei alig tudták kibogozni./előző voltam/
2009. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Hello!


Hát... hosszan el lehetne szerintem ezekről a kérdésekről beszélni, de igyekszem tömören válaszolni. Az elhatározásod, hogy polgárőr szeretnél lenni, dicséretre méltó. Ha meg nem haragszol a kérdésért, miért akarsz polgárőr lenni?

Mivel önkéntességen alapszik, annyi idővel jár, amennyit belefektetsz, amennyit a szabadidődből rászánsz. Senki sem várja el, hogy más elfoglaltságod rovására végezd. De ha valamit bevállalsz, azt illik el is végezni, így korrekt. A felelősség az nagy, és nem csak szolgálatban terhel, hanem - ha kitöltöd a belépési nyilatkozatot - szolgálaton kívül is. Bár gondolom érthető, de egy egyszerű példa: ha mondjuk szolgálatban rászólsz valakire, hogy ne fogyasszon alkoholt közterületen, akkor elég rossz fényt vet rád, az egyesületedre és úgy általában az egész polgárőr mozgalomra, ha szolgálaton kívül te is az utcán iszol alkoholt.

Én kb. 4 és fél hónapja léptem be a helyi egyesületbe és az egyetlen amit megbántam azóta, illetve bánok azóta is, hogy nem előbb csatlakoztam. :) És igen, büszke vagyok rá, hogy polgárőr vagyok. Hogy elítélnek-e vagy büszkék-e, változó. Valaki, örül a Polgárőrségnek, van aki utálja, és van, aki ugyan örül neki, csak szimplán hülyének tart, mert a szabadidődből és ingyen csinálod. :)

De ha belekezdesz, és lelkiismeretesen végzed, akkor meglátod az egész szépségét. ;-)

Ha vannak még esetleg kérdéseid, írj privát e-mailt, igyekszem mindenre válaszolni.


Üdv!

Egy polgárőr

2009. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az előttem szólók írásaira is reagálnék. :)


"Gyengeelméjűek társasága"... Miért is? :) Mind a nyolcvanakárhányezer emberről ki mered ezt jelenteni?


"Sok hasznuk nincs, fel kellene végre oszlatni." - Még jó, hogy nem csak a Te véleményed számít. :) Szerintem találnánk az országban bőven embereket, akiknek segített a Polgárőrség és akik nem szeretnék, hogy feloszlassák őket. :)


"Amit leírsz azt csak hatóság végezheti, ha pl balesetkor jogosulatlanul irányítják a forgalmat, azzal szabályésrtést követnek el, erre van törvényi tényállás." - Imádom az elméleteket. Kár, hogy a gyakorlatban sz*rt se érnek. :) Lehet, hogy eddig nem volt szabad forgalmat irányítani, de hidd el, nagy segítség volt. Egyébként, ugyan nem vagyok biztos benne, de rendőri felkérésre lehet segédkezni pl. baleset helyszínén, akár a forgalomirányításban is. De ez nem 100%, a jogászkodást meghagyom a jogászoknak, én meg maradok és élek tisztelettel két lábbal a földön. ;-)


"Járőrözzenek csak, de tenni nem tehetnek semmit." - Nem-e? :) Bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt a helyszínen is lehet tartani a hatóság kiérkezéséig. Tenni meg mindig lehet valamit, ez a "nem tehetek/tehetnek semmit" - ha meg nem haragszol - csak a lelkiismeret megnyugtatására és a lelkiismeret furdalás legyőzésére lett kitalálva. :)


"semmivel nincs több joguk mint bármely más embernek." - Ebben momentán teljesen igazad van, csak amíg a "bármely más emberek" többsége sz*rik bele mindenbe (saját tapasztalat alapján mondom), és inkább elfordítják a fejüket, addig a polgárőr arra vállalkozik, hogy nem fordítja el a fejét. És ezzel az egyesületi, szövetségi rendszerrel csak némi szervezettséget adtak az egésznek, hogy szervezetten, összehangoltan láthassák el a vállalt feladatot. Kétségtelen, hogy itt is vannak olyanok, akik nem valók a Polgárőrségbe, de 100%-os szűrés nincs, sehol. Azoktól, akik szégyent hoznak erre az egészre, meg kell válni.


"Egyszer engem még képesek voltak megállítani is mert nem világított a lámpám, na olyan ordibálást rendeztem" - Ez a történet így elég sovány. Kifejtenéd, hogy mi is történt pontosan, mert ez még kevés, hogy ítélkezni lehessen felettük. Bár tény, megállítani ugyan nem lett volna joguk, de mit tettek ez után? Ha már élményt mesélsz, legalább fejezd is be!


"Tavaly nálunk egy rendezvényen bízták rájuk,addig kalinpáltak össze-vissza,olyan dugótcsináltak,a szomszéd város közlekedési rendőrei alig tudták kibogozni." - Hát ez sajnálatos. Abban egyetértek, hogy olyan ne irányítson forgalmat, aki nem ismeri a rendőri karjelzéseket. Amelyek lássuk be, nem túl bonyolultak. És persze azt is tegyük hozzá, hogy az autósok közül sem mindenki ismeri őket és csak néz bambán ki a fejéből, mikor rendőr irányítja a forgalmat.


Hát ennyi... nem kívánok senkit mentegetni az esetleges hülyesége miatt, csak kérném, hogy ne ítélkezzetek 80 ezer ember felett. Lehet nem egyet érteni a polgárőr mozgalommal, szíve joga mindenkinek, de nem biztos, hogy az a 80 ezer ember kivétel nélkül gyengeelméjű, rossz ember lenne, csak mert polgárőr.


Köszönöm!

Egy polgárőr

2009. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
Polgárörség???Szerintem csak neve van a gyereknek.Hobbiból ne legyél soha csak mégjobban unatkozni fogsz.
2009. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!