Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Láttam, hogy egy apróhirdetése...

Láttam, hogy egy apróhirdetéses oldalon az én képeimmel üzletelnek. Ha meg van a címe az illetőnek, ezért feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Bár le printscreeneltem,de már le is törölte.

2012. jún. 3. 11:26
1 2
 11/16 tetro ***** válasza:
64%
Amíg nincs sértett, addig viszont nincs bűncselekmény sem.
2012. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Igen,ez logikus.
2012. jún. 3. 12:59
 13/16 anonim ***** válasza:
33%
csalás bcs akkor áll meg, ha szándékos, van tévedésbe ejtés és kár okozás. Ebben az esetben te nem vagy sértett, nem a szobádat adja el, hanem ugyanolyan ruhát, akkor tévedésbe ejtés sincs és hol az info arról, hogy pénz átadás történt-e?Ennyit a kár okozásról..
2012. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ezt leírtad,legalább nem csináltam magamból hülyét!:)

Akit átvágott majd feljelenti,vagy nem.Akkor ez már nem az én problémám.

2012. jún. 3. 17:12
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

A sértett a kérdező. Ő árul valamit, reklámozza képekkel. Valaki ellopta a "reklámját", és a saját céljaira használja. Ez az eredeti képtulajdonos reklámjának hátrányba hozása, vagyis mindenképpen visszaélés.

Ha a kérdező bizonyítani tudja, hogy ebből valós kára keletkezik, feljelentheti az illetőt.

Ha pusztán a lopás miatt tesz feljelentést, elvileg az is megáll, de az ügy jelentéktelensége miatt senki nem fog foglalkozni vele.

2012. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

én úgy gondolom, hogy a jóhírét sérti meg, hogyha hirdeti a ruhát, átveszi apénzt, becsapja a vevőt.


Ezután Kérdezővel az azonos fotók miatt már nem fog szóba állni, mivel azt hiszi, hogy ő verte át.


Nem hinném, hogy bizonyítható lenne, hogy mennyien legyintenek a fotók láttán, hogy "megint az a csaló hirdet."

2012. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!