Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha Németországba szeretnék...

Ha Németországba szeretnék kimmeni ha rendőr leszek, akkor milyen feltételekkel és mikor mehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra vagyok kíváncsi hogy miután leraktam a rendészeti szakközépet, rögtön mehetek ki Németországba rendőrként, vagy van valami eljárás vagy valami?

A válaszokat előre is köszi


2012. máj. 5. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
ahoz hogy ott endor lehess ot kell elvegezni a sulit.
2012. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sztem se mehetsz ki itteni rendőr végzettséggel
2012. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocs a billentyuzetem nagyon gyatra..szoval ahhoz hogy ott rendor lehess ott kell elvegezni a sulit.
2012. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem elég h ott végzed el a sulit

német állampolgárnak kell lenned!!!


azt meg nem adják meg olyan könnyen

2012. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor hogyha ott végzem el a szakközépet, az megoldás lehet?

18 évesen kimegyek, elvégzem az iskolát, máris német rendőr lettem?

2012. máj. 5. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
nem érted a lényeget.nem lehetsz a németeknél rendőr mert nemzetbiztonsági kockázat vagy a szemükben.ha felveszed az állampolgárságot akkor is cicázhatnak veled mert nem vagy született német hanem hátha egy ügynök.fegyveres szerveknél nagyon óvatosak ezzel
2012. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja ésha azt hiszed a levegőbe beszélek:mutass egy német rendőrt aki nem született német!igaz csak tv sorozat de a cobra 11es Semir is a forgatókönyv szerint valszeg már szintén kint születhetett de még az ilyen 2.generációs bevándorlókat se szeretik a valóságban
2012. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki itthon volt rendőr és kiment. Először is ahogy fentebb is írták állampolgárság kell. Ezt követően a rendészeti suli, de ezeket mit sem érnek ha nem beszélsz folyékonyan németül, mert ha nem akkor szóba sem állnak veled.
2012. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó pár kérdést olvastam már itt a gyakorikerdeseken hogy lehetek-e rendőr az USA-ban, Németországban, stb... illetve, hogy hogy lehetek ebben meg ebben az országban terrorelhárító, ügynök, stb...


Az a legszomorúbb amikor felnőtt emberek kérdezik!


Ahhoz, hogy egy ország bármilyen fegyveres testületének tagja legyen valaki, alap az adott ország állampolgársága, de sokszor született állampolgárnak kell lennie, vagy legalábbis már 5-10 éves az állampolgári státusa.


Utána el kell végezni az adott országban a megfelelő iskolát és utána lehetsz csak.

Az itthoni képzés érthető, hogy más országban nem megfelelő. (pl. más jogszabályok, stb...) Illetve tényleg hogy nézne ki, hogy valaki egyik országban lesz rendőr, majd a másikba átmegy és ott is rendőr lesz.

Aki ilyen hülyeségeket kérdez, nem érzi az abszurditását?


Egyébként nem csak a fegyveres szerveknél van így, csak nyilván ezeknél még sokkal szigorúbban.

Bármilyen kormányhivatalbeli munkakörhöz, állami apparátusbeli munkához, tehát minden kormányzati, sőt minden állami intézményben is csak állampolgárokat alkalmaznak.


Ja és az adott ország hivatalos nyelvének tökéletes ismerete természetesen alap. De ez érthető is.

Mit szólnál hozzá, ha Magyarországon egy rendőr vagy egy okmányirodai ügyintéző törné a magyart és nem értenétek egymást? Vagy ő mondjuk csak németül beszélne és aki nem érti a németet azzal ő nem foglalkozik?


Nem tudom, hogy 16-18, sőt idősebb emberek is hogy lehetnek ennyire buták!

2012. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kinti suli az UNIÓ területén.

Van 1-2 volt kollégám, aki leszerelt, kiment külföldre, és később ott lett rendőr. Anglia és Ausztria, ott dolgoznak.

Ami kell:

- felveszed az adott ország állampolgárságát.

- Felsőfokú nyelvvizsga

- adott országnál jogszabályismereti vizsga.


Ismerősöm leszerelt, kiment Angliába, 3 év múlva felvette az állampolgárságot, elfogadták a magyar rendőrképzást (csak nálunk volt 2 éves, elégnek tartották), tett egy jogszabályismereti vizsgát és ott lett rendőr. Az itteni fizetés hatszorosáért.....

2012. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!