Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van olyan ismerősötök aki...

Van olyan ismerősötök aki volt ÁVH tag?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
mivel a 60as években felszámolták olyan 80 évesnek kellene lennie egy akkor 30 éves embernek
2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

56 előtt a Belügyminisztériumnak két szervezete volt.

A kék parolinos ÁVÓ-sok( Államvédelmi Osztály),akik börtönbe vitték az embereket.

A másik a zöld parolinos ÁVH-sok,akik határőrök voltak.

Az ÁVÓ 56 után megszűnt. Az ÁVH Határőrség néven működött tovább. Egészen a pár évvel ezelőtti időkig,amikor összeolvadt a rendőrséggel.

Ha élnek is még a kék ÁVO-sok közül,nem nagyon tudhatja senki,hogy azok voltak.

2011. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"mivel a 60as években felszámolták olyan 80 évesnek kellene lennie egy akkor 30 éves embernek"


Én olvastam volna félre a kérdést és az valóban csak a korukra vonatkozik?

2011. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyet ismerek, horn gyulának híjják
2011. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
2011. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Horn Gyula NEM volt sem ÁVO-s,sem ÁVH tag. Honvédségi állományban volt.

Ismerek olyant,aki 56 előtt határőr sorkatona volt. Sőt,ismertem egy srácot,aki sorkatona volt a Kilián-laktanyában az 56-os ostrom alatt. Soha nem jött rendbe pszichikailag. Nem ő akart oda bevonulni,oda sorozták be. Ők csak laktanya szolgálatot láttak el,a foglyokkal nem is találkoztak.

2011. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A képhez még annyit: a honvédeknek is pufajka volt a téli ruhája,nem csak az ÁVH-soké.
2011. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, a második szomszédunk nagyapja. Kb. 85 éves, fel-alá sétál az utcánkban és senki nem köszön neki. Sokáig nem tudtam, hogy miért.
2011. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nem egyesület volt ahol tagok vannak hanem katonai szervezet, melynek nagyon sokféle egységei és szervei voltak pl.nyomzó osztályok,karhatalmi és őrségi alakulatok (ezekben sorozott katonák szolgáltak három évet), külföldieket ellenőrző szervek, lehetne még sorolni mert nagyon nagy apparátus volt, ellenőrizte és felügyelte az egész országot.

Ma már nagyon nehéz megállapítani, ki volt a testület tagja, ha csak nem közismert ember.

2011. nov. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is egy volt.
2021. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!