Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felszerelés. Hogy működik ez...

Felszerelés. Hogy működik ez nálunk?

Figyelt kérdés

Az USA-ban egy rendőr ilyen felszerelést kap felavatás után, amit haza is vihet: [link]


Mi a helyzet itt magyarországon? Mit ruház a rendőrség egy újonnan felszerelő rendőrre? Egyenruhát adnak, vagy csak támogatást a megvásárlásra? Gumibotot, bilincset, sprayt és egyebeket a rendőrnek kell megvennie és saját lesz, vagy kapja? Mindenki saját lőfegyvert kap, vagy csak szolgálatkor osztják és nem lehet hazavinni? Egy benfentes elmondhatná, hogy mi a rendszer. Mi az, ami saját és mi az, amit mindig kiosztanak.


2011. aug. 10. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én kaptam egyenruhát így abban az évben nem járt a ruhapénz, kaptam fegyvert a kapitányságon tartom, kaptam bilincset,gumibotot, de az valami őskövület, spray is van de már akkor rég le volt járva a szavatossága, még Pesten voltam ott adtak gázálarcot, itt vidéken nem.


A fegyver egy évben egyszer van a kezemben, amikor menni kell lőni.

2011. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Határeset a téma, de nem állom meg, hogy le ne írjam, hogy a Honvédségnél mi a helyzet.

Ruha szinte nincsen, üres polcok vannak csak. A katonák telefonon, vagy Facebookon értesítik egymást, ha valahol mérethelyes kesztyűt, sapkát, bakancsot lehet véletlenül kapni.

No comment, Magyarország 2011.

2011. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdekes. Egyébként ezt a videót is betettem volna a kérdésbe, de kimaradt: http://www.youtube.com/watch?v=MLJtUOFtLw0
2011. aug. 10. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar rendőr felszerelését Amerikában még a legtoloncabb biztonsági őr is körberöhögné. Pisztolyt, bilincset, gumibotot, gázspray-t adnak. Ezekhez tokokat is (kivéve gumibot), de bár ne tennék, olyan gusztustalan. A felszerelés nagy részét magamnak vettem meg (saját zsebből), hogy kinézzek valahogy. Elméletileg a rendőr az államot képviseli, jelen esetben (kinézetében) csak a kormányt...
2011. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyenruhát adnak, vagy csak támogatást a megvásárlásra?"

Első évben megkaptam a ruha egy részét, majd késő ősszel a téli ruházatot. A ruhák nagy része mérethelytelen, azóta sem tudtam kicseréltetni, de nem is érdekel. Első évben nem kap senki ruhapénzt.


"Gumibotot, bilincset, sprayt és egyebeket a rendőrnek kell megvennie és saját lesz, vagy kapja?"

Gumibotot használtat kaptam, tiszta fehér volt a kosztól, és meg volt égetve. Sprayt olyat kaptam ami idő közben lejárt, a Határőrség festék lekopott, a tok patentja berozsdásodott. Kaptam kifakult elefántfül pisztolytartót. Olyan taktikai övet, amit nem lehet kipatentolni, mert rosszul lett összedugva. Ezek a cég tulajdona, és vissza kell majd adni. Saját pénzből vettem magamnak dolgokat, hogy ne szakadt, koszos eszközeim legyenek.


"Mindenki saját lőfegyvert kap, vagy csak szolgálatkor osztják és nem lehet hazavinni?"

Saját fegyvert kaptam, ami már több generációt kiszolgált, pontosan lőni nem lehet vele. A cégnél kell tárolni, nem vihetem haza.


"Mi az, ami saját és mi az, amit mindig kiosztanak."

Elvileg az egyenruhát is vissza akarják kérni leszereléskor, erről mostanában hallottam. Eszköz fejlesztés nálunk nem tudom mikor volt utoljára, de nagyon elhasználódott minden.

2011. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Aza technokol nekem is kell.
2011. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 scoobyhun válasza:
A két tár és a rádió közti vibrátor szerű dolog az mi?
2013. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Minden rendőr a saját stílusa szerint helyezi el a kényszerítő eszközöket.

A rendőrön kötelező felszerelésként van: pisztoly (egyes típusokhoz külön tártáska), bilincs, gázspray/paprikaspray, lámpatartó, rádiótartó, gumibot/tonfa. Valaki szokott vinni tokban bicskát, igazoltatólap tartó tokot.

2013. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, kedves #7-es, egy vipera. Amocskos szemkilövőterroristáját nekije!!!!
2013. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D
2013. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!