Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lesz e következménye ha...

Lesz e következménye ha tetten érték ezeket a tolvajokat?

Figyelt kérdés
XI. kerületben Hauszmann Alajos utcában ara lettem figyelmes szemben a parkolóban két fiatalember felnyitja egy ott parkoló Trabant motorháztétjét csomagtartóját és módszeresen elkezdik szét szedni kipakolni az alkatrészeket és kalapálni szigetelést leszedni egy zsákba.Nagyon dolgoztak a srácok kopácsoltak. Na ezt látva kihívtam a rendőröket 15 perc múlva meg is jöttek jól tetten lettek érve 2autóval 4 rendőr 30 percig ácsorogtak tanakodtak beszéltek. közben engem is vissza hívtak de ép nem tudtam felvenni de még láttam mi történt csak nem akartam bele folyni jobban. Végül vissza dobálták a kocsiba a cuccokat lecsukták a motor háztetőt és elengedték őket. elsétáltak. majd a rendörök is távoztak BIG-vel kezdődött rendszám talán 420 volta vége. Mintha tanakodás közben azt láttam az egyik rendőr mintha igazolványról diktálna be valamit. Kérdem én Ezt most ők megúszták és a tulaj vajon mit szolt mikor oda ért, és ha bejelenti a dolgot akkor rendőrség hallgat mert nem volt ezzel erejük foglalkozni, tanúskodnom kellet volna?
2011. júl. 23. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Fegyveres rablás elkövetőjének a nevét, címét bediktáltam a zsaruknak. Szerinted lett következménye? Magyar rendőrség, 2011.
2011. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismered a Trabi tulaját? Biztos nem az egyikük volt az? Mert a saját kocsiját mindenki úgy bontja,ahogy akarja...
2011. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy sajátot ép utcán bont ahol sehol egy ház aztán meg elmegy
2011. júl. 23. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Megint megy a rendőrök fikázása, de gondolkodás nuku. :)

Ha a bűncselekmény gyanúja hiányzik, akkor mégis mi a búbánat alapján fogják el őket? Mert valaki betelefonált, aztán meg nem tudták elérni?

Mellesleg elég valószínű, hogy lehetett közük a kocsihoz, mert csak annyit kellett csinálniuk a rendőröknek, hogy bediktálják a rendszámot, kikeresik a tulajt, megnézik, nem körözik-e a kocsit, azt összevetik ezt az emberkék által elmondottakkal. Ennyi.

De nyilván faszok voltak a rendőrök. :)

2011. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Első! Ez így megint baromi jól hangzik, csak baromira egyoldalú a történeted. Ha én bediktálom a neved (ha tudnám), hogy megvertél valakit, akkor szerinted rögtön ugranak a rendőrök, hogy elfogjanak?

Úgyhogy a történetedhez légy oly' kedves tedd hozzá azt is, hogy a te bejelentéseden túl (függetlenül attól, hogy név szerint megneveztél valakit) volt-e egyéb bizonyíték, ami megalapozta a gyanút, hogy az emberke bcs.-t követett el. A hatályos törvények szerint ugyanis ennek hiányában, még ha valóban ő is követte el, nem tudnak vele mit kezdeni, mert ha nem a rendőrök, akkor az ügyész fogja elutasítani a feljelentést. Vagy ha nem az ügyész, akkor a bíróság fogja elküldeni őket a p.csába.

De persze, lehet, hogy neked van igazad, de akkor a történeted írd le teljesen és korrekten.

2011. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Okoska, én voltam a sértett.
2011. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, és?
2011. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi és? Fegyveres rablást követett el a munkahelyemen. Kijöttek a zsaruk, jegyzőkönyv, helyszínelés, nyomrögzítés, minden, ami kell. A biztonsági kamera felvételét azóta se vitték el (majdnem 2 hónap telt el közben...). Felismertem a támadót, megadtam nekik a nevét és a címét. Talán ott toltam el, hogy nem vittem be kézen fogva a kapitányságra. Ja, a jegyzőkönyvből nem is adtak nekem példányt. Ennél azért többet várnék el tőlük. Telhetetlen vagyok?
2011. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az attól függ.

Ez ma már szinte népbetegség. Mindenki jobban tudja, hogy mit kéne tennie a rendőröknek.

Szóval, szép és jó, hogy te többet/mást vártál, a kérdés csak az, hogy mit ír elő nekik a jogszabály.

2011. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!