Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr szó szerint ismeri...

Egy rendőr szó szerint ismeri az összes szabályt?

Figyelt kérdés

Nem jogászra gondolok. Hanem egy rendőr rendőr ismeri az összes szabályt szó szerint?

És azt is tudja, hogy hanyadik oldal, hanyadik paragrafus?


2011. júl. 23. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkájához kapcsolódó szabályokat ismeri.


Rendőrből is sokféle van.


Van közlekedési rendőr, bűnügyi nyomozó, gyilkossági szakértő, helyszinelő stb.

2011. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá nem elmondania kell tudni a szabályokat, hanem a munkája folyamán alkalmaznia kell tudni.


Tehát részletkérdés az, hogy hányadik oldal meg paragrafus.

2011. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondania max akkor kell tudni amikor a záróvizsgáit csinálja. Onnantól meg alkalmaznia kell tudni, ha meg rosszul alkalmazza, őt fogják felelősségre vonni érte.
2011. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Honnan ismerné?
2011. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha előállít valakitz, és beültetik a az autóba, akkor nem mondják, hogy "a BTK 97.paragrafusa szerint őn hivatalos személy elleni erőszakot szegett meg, és ezért bevisszük"
2011. júl. 23. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azt majd a gyanúsítás során (a gyanúsítotti kihallgatás elején) közlik vele, hogy miért van büntiben. Egyébként meg bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt előállítják. Hangsúlyozom, "gyanúja miatt"!
2011. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kormány június 30-án szavazta meg az új közigazgatási bírságról a törvényt. Július 1-től hatályos. De még mindig módosítgatják, úgyhogy minden nap változik. Szerintetek?

Én most már azt sem tudom, hogy fiú vagyok-e, vagy lány. A törvények mindig változnak. Nincs olyan aki mindent tud, még a jogász sem. Valaki a büntetőjoghoz ért, valaki a közlekedéshez, közrendhez stb. Egy átlag kisvárosi, vagy városi rendőr a közrendhez nagyon, a közlekedéshez pedig nem olyan részletesen.

2011. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem is a rendőr minősíti be, az az ügyész dolga. Ő csak feljelenti.
2011. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendőr minősíti be az esetet elsődlegesen. Ha valaki előállít azt gyanú alapján teszi. Majd a felettese dönt, hogy adott cselekmény minek minősül!
2011. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Amelyik 2-est kap valamelyik jogszabály ismereti anyagának átadásából, az valszeg nagyon keveset tud.

Plusz felejtenek ők is, meg a jsz-ok is változnak.

Akikkel az utcán találkozol igen felületes tudással rendelkeznek, de mi pórnép még hülyébbek vagyunk.

Én mondjuk már nem:) jó pár területen igen magas szintű az ismeretem, de ezzel inkább csak okoskodok, mintsem visszaélek.:D

Z

2011. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!