Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kérdésem az, az hogy büntet...

Kérdésem az, az hogy büntet előéletű, vagyok?

Figyelt kérdés
16-17 évesen volt egy buszból gázolajlopásos ügyem 3-an voltunk büntetést külön nem kaptunk, hisz bevallottuk stb. ügyészségi szakaszban megállt a dolog. Csak az ellopott gázolajat kellet kifizetnünk. És valami olyasmit mondták, hogy a törvény nevelni akar kiskorban és nem büntetni. Meg valamit törölnek valamennyi idő múlva. Karperecet meg semmit nem kaptam kihallgattak ennyi.
2011. júl. 11. 16:22
 1/8 anonim válasza:
Hát kérj erkölcsi bizonyítványt, onnan kiderül.
2011. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsi bizonyítványban benne lehetett a büntetésed ismerete..Ha 5 évig nincs gond a rendőrséggel akkor kitörölik a bűnödet,és tiszta lappal indulsz ..Vagyis 5 év után nem szerepel semmi az erkölcsi bizonyítványodban sem.

De egyszerű ha kikéred az erkölcsidet,és megtudod..Ha nincs benne semmi akkor törölték és "tiszta" vagy...Ha benne vagy akkor az erkölcsi szerint még mindig büntetett előéletű vagy.

2011. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát valószinű még van mert ez kb 2 -3 éve történt majd megnézem pontosan
2011. júl. 11. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ügyész nem emelt vádat, a bíró nem szabott ki büntetést, tehát büntetett előéleted se nagyon lehet.
2011. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem nem volt bíró elött az ügy.az ügyészség megálitotta
2011. júl. 11. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Valószínű megrovásban részesült, arra az ügyész is jogosult. De miért nem figyelsz oda, ha mondanak valamit? Ha megrovást kaptál, nem vagy büntetett előéletű.
2011. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mint irtam 16 17 éves lehettem nem sokat értettem belöle és igy utolag már nem anniyra emlékszem vissza
2011. júl. 11. 20:49
 8/8 anonim válasza:
...még le is csukhatnak érte...utólag...:)
2011. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!