Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy valaki kap...

Miért van az, hogy valaki kap tényleges életfogytiglanit, de 25 év múlva kedvezménnyel szabadulhat?

Figyelt kérdés
Ha valaki kap pl.10 évet,akkor miért szabadulhat akár egy nappal előbb is?
2009. márc. 24. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. aki tényleges életfogytiglant kap, az nem szabadhulhat kedvezménnyel


2. aki sima életfogytiglant kap, az szabadulhat 25 év után


3. az adott ítéletben van leírva, hogy mikor szabadulhat LEGKORÁBBAN


példa:


-életfogytiglani fegyház, de feltételesen szabadságra bocsátható 20 év múlva (sima életf.)


-életfogytiglani fegyház, és a feltételes szabadságra bocsátás KIZÁRVA (na ez a tényleges életf.) - ilyenből kb. 8 darab van az országban!


fegyháznál aki a büntetés 3/4-ét letöltötte és jó magaviseletű az szabadulhat

2009. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezért kellene visszaállítani a halálbüntetést!Nem etetni fölöslegesen 25 évig!!!
2009. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Álljunk meg .... halálbüntetés persze, és hajrá demokrácia igaz?

Én nem tudom, ilyen véleményeket hangoztatva mégis mi a frászért csodálkozunk, hogy a nagy "nyugatnak" olyana véleménye amilyen rólunk ....

Szted 20 év nem éppen elég ? Tualjdonképpen az is tényleges életfogytiglannak számít, hiszen 20 év után szted mégis mi a frászt tudna magával kezdeni?

2009. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként azért mert tudod vannak bizonyos szabályok, hogy miből, miylen fokozatban mennyit kell kötelezően letölteni.
2009. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki embert ölt, annak nem elég 20-25 év!És még etessük, fizessük, hogy jó, meleg helyen van, semmit nem kell csinálnia érte!
2009. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
7.31nek:mennyit kell kötelezően letölteni?ez vicc?az utolsó napig!Szerintem még az is kevés sok esetben.Pl.Magda Marinko miért szabadulhat 25 év múlva kedvezményesen?A szerbek(a saját népe)halálra ítélte,mi-hülye magyarja-meg majd kedvezménnyel kiengedjük,mert neki is vannak jogai?Vicc!Méghogy demokrácia-előbbi hozzászóló-ez minden,csak nem demokrácia!Éshogy mit szól a nyugat meg az unió?Engem nem érdekelne,vissza a halálbüntetést és vasszigort!Aki nem áll be a sorba,az mehet a levesbe,aztán jóccakát!
2009. márc. 25. 18:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Olvastam egy újságcikkben(amstetteni rém)életfogytiglani börtönre ítélték,de a cikk végén:"jó magaviselettel akár 14 év múlva szabadulhat.Akkor valamit nem értek...Halála napjáig benn tartanám!Ha rajtam múlna,ilyen ember többet nem látna napfényt...rározsdásodna a műanyag lakat,és még vannak sokan akik megérdemelnék.
2009. márc. 28. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés ,a dunaújvárosi rém is megígérte hogy ha letelik a büntetése újra ölni fog.Az illetékes a börtönből csak annyit közölt hogy nem tudnak mit tenni sajnos ilyen a törvény.(TV riport)Ki kell hogy engedjék.
2009. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen, de hát a jog az jog, aztán majd megint lecsukják újabb 14 évre ... Lehet, hogy tényleg genetika? Már kezdem elhinni.
2009. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!