Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szeretnék jelentkezni egy...

DanteAlighieri kérdése:

Szeretnék jelentkezni egy rendészeti szakközép iskolába (Adyliget), mit tegyek ebben a speciális esetben?

Figyelt kérdés

A kérdésem a felvételi eljárásra vonatkozna, utánajártam a honlapon, de sehol nem találtam fórumot, illetve útmutatót a helyzetemre vonatkozólag, remélem egy ebben a témában jártas személy meg tudja velem osztani a véleményét.


Szeretnék jelentkezni a jövő évben egy rendészeti szakközépbe, de 2012-ben le fogok diplomázni.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy sikeres felvételi után és két év vizsgái közben leteszek egy diplomát, jó esélyem van arra, hogy tiszt vagy nyomozó (bűnügyi) lehessek vagy muszáj szüneteltetnem az egyetemet annak érdekében, hogy ne legyen diplomám a képzés során ?

Tudom, hogy a rendészeti iskola teljes figyelmet és koncentrációt igényel, de már csak államvizsgáznom kellene abban az évben, így nem kellene bejárnom.


Tisztelettel: Dante


2010. dec. 27. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A rendőrség fel lesz oszlatva. Így fölöslegesen erőlködsz.
2010. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, hogy ebben az esetben mi az eljárás!
2010. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatod mellette az egyetemet, csak persze a plusz költségeket neked kell fedezned, majd ha minden sikerül akkor (azt hiszem 2 éves lesz újra a képzés) ha megvan a komplex vizsgád, akkor utána (kérdés mennyi idő után) egy sima átképzéssel ami ha jól tudom fél év megkapod a tiszti rendfokozatot és hadnagyként (természetesen nem ártanak a jó kapcsolatok) nyomozóként dolgozhatsz egy irodában kényelmesen jó fizetéssel :)
2010. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az RTF-re jelentkeznék.. ott a bűnügyi szakra.


Amúgy ha tehetném, én is oda jelentkeznék, de nem teszem, mert nem vennének fel.Így bepróbálkozok a miskolci Rendészeti SZKI-val.


Amúgy miért pont a szakközép részébe jelentkeznél?Miért nem a fősulira?Ja igen, szerintem tiszt csak RTF elvégzésével lehetsz, ha szakközépbe jelentkezel, akkor csak tiszthelyettes.

2010. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Az RTF-el azért nem próbálkoznék, mert túl magasak a ponthatárok, 410-es vagy 420-as pontokat csak úgy tudnám elérni, ha újra letenném az érettségit.

Másik ok, hogy szeretnék tiszthelyettesiként belelátni a dolgok mögé, hogy amikor esetleg nyomozó leszek, ne csak a rang alapozza meg a tiszteletet.

Még egy kérdésem lenne, a költségtérítés az Adyligetben töltött két év után a rendőri képesítés megszerzésekor lenne esedékes vagy már azonnal a diploma átvételekor ?


Tisztelettel: Dante

2010. dec. 29. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
mire gondolsz költségtérítés alatt?
2010. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy badarság, de költségtérítés alatt, azt az összeget gondoltam, amit akkor fizetnék, ha diplomát szereznék a rendészeti közben.

Nem tudom, hogy van-e költségtérítés a rendészetin, csak két szakma megszerzését nem támogatja az állam, ha jók az értesüléseim.

De lehet, hogy félreértettem valamit amikor egyik kommentelő azt írta, hogy valamennyi önköltséget kell viselnem, ha nyomozó vagy tiszt akarok lenni, lehet a felsőfokú OKJ-ra gondolt az illető és az alap OKJ megszerzése nem fog pénzbe kerülni nekem ?


Tisztelettel: Dante

2010. dec. 30. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:
az RSZKI az tuti hogy ingyenes, sőt még valamennyi ösztöndíjat is kapsz, csak annnyi ha pl 1év után csak úgy gondolsz egyet és otthagyod illetve csinálsz valami hülyeséget és kirúgnak, akkor kemény pénzeket kell visszafizetni :D
2010. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá, nem lesz egyszerű bekerülni!:S

Az alap ösztöndíj kb 7 ezer Ft körül mozog.. szerintem ez egsáltlaán nem sok. +még a többi anyagi juttatásokról én sem tudok semmit.


Az előző válaszoló voltam, aki az MRSZKI-ba szeretne bejutni.Ja , és február 15 a jelentkezési határidő!(legalábbis az mrszki-ban az alapévfolyamra.

2010. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Már több éve kacsintgattam a rendőrség felé, de igazán mostanára ért meg bennem az elhatározás, hogy rendőr szeretnék lenni, így mindent bele fogok adni a felvételin!


Tisztelettel: Dante

2010. dec. 31. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!