Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy vegyem rá a fiam, hogy...

Hogy vegyem rá a fiam, hogy mondja el mi történt, és tegyen feljelentést?

Figyelt kérdés
A fiam 21 évés, egyedül neveltem. Tegnap délután becsöngetett hozzánk a barátnője apja és a fiam nyitott ajtót, erre az egyböl arcon ütötte ököllel. A gyerek elesett és ömlött az orrából a vér, majd azt mondta a férfi, hogy "mondd meg anyádnak miért kaptad", majd azonnal elment. Kb 5 másodperc volt az egész, közbe sem tudtam avatkozni. Ezután azonnal autóba ültünk és siettünk a sürgősségire, ahol később kiderült, hogy eltörött az orra. A korházban mikor kérdezték, hogy mi történt, akkor azt hazudta, hogy elesett. Velem sem akar beszélni róla, csak annyit mond, hogy összevesztek a barátnőjével és ezért ütötte meg az apja, és nem akar feljelentést tenni.

jún. 21. 23:58
1 2 3
 1/25 L.. István ***** válasza:
75%
Még az is lehet, hogy tudja, hogy megérdemelte, azért nem akar feljelentést.
jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

#1 Senki sem érdemel meg egy orrtörést, ez önbíráskodás és súlyos testi sértés.

Kérdező, te is tehetsz feljelentést, az orrtörés más súlyos sérülésnek (8 napon túl gyógyuló) minősül, ami nem magánvádas, ellentétben a könnyű testi sérüléssel, amiben csak a sértett tehet feljelentést.

jún. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 árokpart ***** válasza:
12%
Jaj Édes Istenem! A leendő após egy kicsit begurult és adott egy maflást ami rosszul sült el. Egyébként kedvel, mert ha utálna hallani sem akarna rólad és nem venne rólad tudomást. Beszéld meg inkább vele. Lesz még az életben számos nézeteltérés a családban és a kapcsolatban is. A párkapcsolat a való életben nem olyan mint a romantikus filmekben. Az én Nagypapám is adott akkoriban Apukámnak egy fülest, mert egy kicsit be volt csípve mikor először találkoztak, viszont a továbbiakban az üsszes hétvégét és nyarat és minden szünetet a Nagypapáéknál töltöttük és a világon engem szeretett a legjobban. Az élet az ilyen vannak viharai nem egy kattintás mint a mai digitális világban az interneten. Az élet más sokszor kegyetlenebb, de nagyon szép is tud lenni.
jún. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 árokpart ***** válasza:
0%
Hiába lettem lepontozva az élet sajnos ilyen. A kollégák meg több mint valószínű, hogy mivel tipikus, magánéleti családi eset és nem párkapcsolati erőszak a mediációt fogják szorgalmazni büntetőeljárás helyett.
jún. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 árokpart ***** válasza:
0%
Illetve nem kis vagy fiatalkorú ellen elkövetett erőszakos cselekmény. Két felnőtt ember nézeteltéréséről van szó, családi mert apósjelölt. Ha mégsem a mediációt szorgalmaznák és azügyészség be is fogadná az eljárást és ha meg is indítaná a büntetőeljárást akkro is több mint valószínű, hogy maximum közmunka lenne a büntetés ha az apósjelölt nem volt korábban büntetve. Félreértés ne essék nem áll szándékomban lebeszélni senkit az állampolgári jogáról, de a jelenlegi helyzetben az a magánvéleményem, pontosabban a tanácsom, hogy többet árt az ügy megoldásában mint használ.
jún. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyen igazam, de csak azt az egy elfogadható okot látom a pofonra, hogy a fiad kezet emelt a lányra, és emiatt gurult el apuci gyógyszere. Ha így történt volna, akkor a második pofont én adnám a fiamnak, minden más esetben fel kell jelenteni.
jún. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 L.. István ***** válasza:
87%
Talán nem véletlenül nem mondja el a fiad, hogy miért kapta, mert tuti nem holmi összeveszésért.
jún. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg bántotta a lányt, nem véletlenűl mondta azt neki hogy mond el anyádnak.
jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem nagyon támogatom az önbíráskodást, sőt itt se látom értelmét, de ha azzal kommentálta, hogy "mond meg anyádnak miért kaptad" akkor nem hiszem, hogy annyira ártatlan az a fiú és büszke tettet hajtott volna végre.


Ha feljelentitek valószínűleg a férfit is elkaszálják, de gondolom felfedésre kerül a fiad kis titka is amiért járt neki és lehet őt is meghurcolják, ha olyan. Dönts okosan mi a jó a fiadnak. Elfogadja a törött orral megúszott maflást vagy háborgatod és kínos vagy sötét dolgok derülnek ki róla.

jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 árokpart ***** válasza:
0%
10-es Proli sem vagyok és suttyó sem. Mellesleg nemzetbiztonsági átvilágításon is átestem korábbi munkámból kifolyólag. Nem védem az apóst, csak pusztán azt írtam le, hogy az élet , a párkapcsolat nem olyan mint a filmekben vagy a közösségi oldalak szelfijein vagy a Sláger TV-n. Nem szól mindennap a mézeshetekről és a romantikáról. Mikor valaki párt választ akkor bizony-bizony ha tetszik ha nem vele együtt bekerül egy családba is, ugyanis a jelek szerint a leányzónak van családja ez ugye ki is derült. Ha tetszik, ha nem , de valamilyen szinten alkalmazkodni kell a leendő apóshoz, anyóshoz, mert jó esély van rá és adja meg a Jó Isten, hogy ez a szituáció is jól végződjön, hogy ők lesznek a közös gyerek, gyerekek Nagyszülei ugye? Magyarán rwemélhetőleg egy család lesznek. Na már most egy családban nemcsak jó dolgok történhetnek az éeltben, hanem bizony problémák amelyeket meg kell oldani, meg kell beszélni és íratéan szabály, hogy a család védi egymást minden körülmények között és semmilyen körülmények között nem illő rendőrkézre adni a leendő gyerek esetleges Nagypapáját, mert nevelő szándékkal sajnos eljárt a keze, aminek természetesen nem lett volna szabad , csak az élet nem egyszerű. Nem minden fekete-fehér egy családi nézeteltérést a törvények szerint sem lehet úgy vizsgálni, mintha vadidegen ember sérelmére követtek volna el hasonló testi sértést. Mint a fenti esetben primátust élvez mindne szempontból a mediáció ha más bűncseleklmény nem történt, mert itt mind a nyomozóhatóságnak, mind az eljáró hatóságoknak a törvény írott szabályai mellett emberi tényezőket is figyelembe kell venni. Be is szoktak vonni az ilyen ügyekbe pszichológus szakértőt, igazságügyi orvosszakértőt ha kell és egy mediációs szakembert, mert a cél legtöbbször itt nem feltétlenül a büntetés, hanem a család jó irányba történő életlehetőségeinek felé való terelése. Ez nem mentesíti a törvény kihágását a tényállást ugyanúgy meg kell állapítani, viszont az eljárás menete, medre nem feltétlenül a mindenáron való megbüntetés felé fog haladni. Tovább kellemes suttyóktól mentes estét kívánok neked!
jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!