Ha beidéztek tanúnak elmehet más helyettem?
Sajnos nem vettem észre, hogy lakossági parkolóhelyen parkolok és ezért beidézték tanúnak édesapámat, mert az ő nevén van az autó.
Nem kaptam semmilyen bírságot vagy csekket, csak azt hogy fel van jelentve apukám és menjen be tanúskodni és mondja meg ki vezette az autót.
Elmehetek én szerintetek meghatalmazással édesapám helyett?
Mekkora bírságra lehet ezért számítani?
Ez Budapesten történt, azt találták ki, hogy a városban egyes utcákban csak ott lakók parkolhatnak, ezt pedig csak egy A5-ös méretű kis tábla jelzi az utca elején, semmi felfestés vagy valami.
Azt hittem a szerencsenapom van, hogy találtam parkolóhelyet...
Kizárólagos parkolóhely foglalás 10 ezer forint.
+ AMI az eljárásban az esetleges "vita"... :)
Önkormányzat rendeleti szabályozás, nem értem miért nem kaptál simán egy 10.000 ft-os csekket a közteresektől aztán mindenki mehetne a dolgára.
Én bírságot kaptam ugyanezért.
Belinkelnéd a google mapson az adott utcát?
Köszi a válaszokat!
Ezt a szöveget írták:
2023.09.04-n 19 óra 23 perckor, a 1054 Budapest V. ker., Kálmán Imre utca 19. sz. alatti helyen a „várakozni tilos”
közúti jelzőtábla hatálya alátartozó útszakaszon szabálytalanul várakozott.
Mondjuk ebben nem említik a lakossági parkolóhelyet, hanem azt „várakozni tilos” ami nem igaz vagy csak ugyanaz a szöveg a lakossági parkolásra meg a tilosban parkolásra?----> ebbe vajon bele lehet kötni?
Itt parkoltam: [link]
gyorsan írtam és kimaradt néhány szó:
*hanem azt, hogy „várakozni tilos” közúti jelzőtábla hatálya alátartozó útszakaszon szabálytalanul várakozott. ami nem igaz, mert ilyen tábla ott nem volt csak az utca elején a lakossági parkoló tábla
Nem mehet el más, csak akinek az idézés szól.
De semmi para: apukád elmegy, az adataira nyilatkozik, és arra a kérdésre, hogy az adott időpontban ki használta az autót, annyit kell mondania, hogy az Sztv. (2012. évi II. törvény - Szabálysértési törvény) 60. §. 1 (bek) b. pont alapján a vallomástételt megtagadja.
(
Ezzel az ügy le lesz zárva, senki sem kap bírságot.
7: Ez már nagyon rég nincs így.
Már nincs olyan, hogy a sofőr személyét valamilyen oknál fogva nem sikerül tisztázni és ezért nem lehet behajtani a büntetést, hiszen ilyen esetben életbe lép az objektív felelősség elve, az autó üzemben tartójánál landol egy szép kövér csekk
"7: Ez már nagyon rég nincs így."
Miért okoskodsz olyasmiben, amiről ordít hogy nem értesz hozzá?
Több mint 20 éve vagyok rendőr, hidd el, értek hozzá!
Amit idéztem a törvény mai napon hatályos szövege. Nem minden szabálysértés tartozik az objektív felelősség elvének hatálya alá. Ami igen, ott nem idéznek, hanem automatikusan küldik a csekket az üzembetartónk ( és nem a tulajdonosnak!) Akkor idéznek, ha az adott szabálysértésre nem vonatkozik az objektív felelősség elve.A várakozási/ megállási szabályok megsértése pedig ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!