Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez a kamionos balesetet hogy...

Ez a kamionos balesetet hogy kell elkepzelni, leirtak de nem ertem?

Figyelt kérdés

Magával a tragédiával kapcsolatban, azt írták, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján a tehergépkocsi forgalmi okból állt a zebrán, ahol a két gyalogos megkezdte az áthaladás.


Az előttük álló tehergépkocsit a kijelölt gyalogosátkelőhelyről letérve, a jármű előtt kezdték kikerülni, ami ebben a pillanatban elindult és elütötte őket



2022. szept. 23. 08:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja de most mar ertem. Szoval a kamionos mondjuk allt a dugoban ezert a zebran allt. Jott a ket gyalogos a zebran, gondoltak kikerulik igy ket kocsi kozott probaltak folytatni utjuk. A kamion kozbe elindult. Kinek a hibaja?
2022. szept. 23. 08:12
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
A gyalogosok hibaja. Ilyenkor mindig szemkontaktust kell keresni a soforrel, megbizonyosodni hogy lat teged.
2022. szept. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az en volt ferjem is ilyen. Megy esz nelkul a zebran, kizarolag nagykepusegbol, mondvan alljon meg a budos sofor. Pedig kocsoja is van es o is vezet. Csak felsobbrendunek kepzeli magat.
2022. szept. 23. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy zebrán tilos megállni.

IGEN, TILOS!

NE MENJ RÁ, hogy ha nem tudsz lemenni róla! Az nem a gépkocsik helye!

Az egész nem történt volna meg, ha a sofőr szabályosan közlekedik.


A másik, hogy a sofőrnek is nézni kell.

ÁLLÓ kocsi előtt szerettek volna átmenni!


A harmadik pedig, hogy persze, nekik is nézni kellett volna a sofőrt, ahogy itt mondták is.

2022. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy zebra előtt vagy zebrán megálló jármű vezetője nem győződik meg arról, hogy nem keresztezi majd valaki az útját, az hibás. Főleg egy olyan járműben, aminek hatalmas holtterei vannak, és tükrökkel sem lát rá, emiatt még körültekintőbbnek kell lennie.

A gyalogos jóhiszeműen feltételezi, hogy miatta álltak meg (hiszen kötelesek) de ha elmulasztja a szemkontaktus felvételét ennek meggyőződéséről, annak ennyire rossz vége is lehet. Ettől még nem hibás.

2022. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindketten hibásak, bár a gyalogosok nem szegtek meg semmilyen szabályt. Viszont ott áll egy kamion járó motorral a dugóban, könyörgöm, ráadásul szerintem az előtte álló kocsik éppen elindultak, tehát csak egy kicsit gondolkodni kellett volna.
2022. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!