Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanunak ideznek?

Tanunak ideznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hatha valaki itt tud nekem segíteni (rendör).

Kaptam egy idézést a rendörsegtöl büntetö ügybe mint tanu.

Felhivtam a kapitanysagot de ott erdembe nem tudtak segiteni mert aki ezzel foglalkozik most nincs bent. Hol tudnek tajekoztatast kapni ügyiratszam allapjan, Milyen ügybe lettem tanúként beidezve? Leadtam a honvédseghez a palyazatomat atvilagitas eseten ez nem jelent gondott hogy ilyen jellegü idezes van?

Köszönöm a segítséget.



2022. szept. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

A rendőrségen. Bemész, ha normális a vpk, akkor elárul annyit, milyen üggyel kapcsolatos.


Nem fog gondot jelenti a honvédségnél. Tanú vagy, nem terhelt.

2022. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm szépen
2022. szept. 14. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a rendőrségnél általánosan bevett gyakorlat, hogy a gyanúsítottat először tanúként idézik be. Ugyanis a tanúnak igazmondási kötelezettsége van. Ha mégsem mond igazat akkor az eljárás későbbi szakaszában akár hamis tanúzásért is lehet ellene eljárást indítani.
2022. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha már te a honvédségnél akarsz dolgozni, mert csak azért adtad be a pályázatot, hogy katona akarsz lenni, akkor ennyit nem tudsz, hogy ha tanúként kaptál idézést, akkor ez nem probléma?
2022. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3: a tanú sem köteles maga ellen vallani.
2022. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: de nem hazudhat. Ami valljuk be, nagyobbvagyegyenlő, mintha azt mondja, neménvoltam!
2022. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként garázdaságnál (ha két legény összekap falunapon) szokott bevett gyakorlat lenni, hogy Józsit és Bélát beviszik kihallgatni.


Először Józsit hallgatják meg, mint terhelt, aki nem köteles magára terhelő vallomást tenni. Béla a sértett, neki pedig igazmondási kötelezettsége van. Vagyis nyilván Béla el fogja mondani, mi történt pontosan.


Utána fordítva:

Bélát meghallgatják, mint terhelt, ezután Józsit is, mint sértett. Most Józsinak lesz kötelessége igazat mondani.


Kiderülnek ám ilyenkor az igazi dolgok ;)

2022. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: ismétlem: senki sem köteles önmagára (vagy családtagjára) terhelő vallomást tenni. Akkor se, ha tanúnak idézik be. Ez alkotmányos jog. Ilyenkor a tanú is megtagadhatja a tanúvallomást.
2022. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, nyolcas.

De az én példámban nem közeli hozzátartozóról van szó.


És Józsi és Béla nem abban kell igazat mondjon, hogy ők mit tettek, hanem hogy a másik mit tett és hogy történt az eset!

2022. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!