Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség mióta használ...

A rendőrség mióta használ sokkolókat tömegoszlatásra?

Figyelt kérdés

A múltkori hídblokád után most egy kilakoltatás elleni tüntetést vertek szét sokkolóval a rendőrök.


Mióta és milyen alapon használják egyre többször a sokkolót?



2022. júl. 19. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Olvasgasd az elektromos sokkoló rendőrségi alkalmazásáról és szabályairól szóló rendelkezéseket.
2022. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, és akkor arányos lesz passzív ellenállást tanusító személy ellen a sokkoló?

Mint már mondtam, a szabályokat nagyon feketén fehéren nézve használható, de közel sem azért használ Taser-t sok ország rendőrsége, hogy úton ülő embereket sokkolgasson.

A Taser használatára nincs önálló szabály, egyenrangúnak tekintik a hagyományos sokkolóval, ami nagy hiba, mivel teljesen más a célja.

2022. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hozzászólásodból kitűnik, nem vagy és nem is voltál rendőr. Ráadásul nem ismered a körülményeket sem. Az az úttesten ülő felszólításra nem ment a járdára, belecsimpaszkodott a mellette ülő hölgybe, hogy erő kényszerítésével se lehessen eltávolítani.

A helyszínt biztosító parancsnok kilövés nélküli sokkoló használatát rendelte el, ami ruházatérintéssel megtörtént.

2022. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2018-ban voltam rendőr (igaz nem sokáig, pont az ilyen embertelen bánásmód miatt), ezt a helyzetet 2-en megoldottuk volna.

Minden gond nélkül ki lehet bogozni a kezeket, és normálisan felállítani őket, tökéletes példa erre az összes többi ottlévő tüntető. Ne az 1 perces rövid videót nézd, hanem a teljes talán 17 percest. Az összes többi rendőr nagyon szépen és szakszerűen meg tudja oldani, csak a főtörzsőrmester úrnak borul el az agya és hasznal Taser-t.

Értem én, hogy nem bírt velük (bár ha gyenge akkor ne legyen rendőr), akkor szóljon másnak, voltak ott sokan.


Amúgy mivel főtörzsőrmester, legalább akkor kellett rendőrnek lennie amikor én voltam, mi konkrétan SEMMIT nem tanultunk a Taser használatáról, és szabályairól. Mikor rákérdeztünk az volt a válasz, hogy ne foglalkozzunk más ország eszközeivel, foglalkozzunk inkább a magyar eszköszökkel és szabályaikkal.

Szóval most konkrétan arra vannak bíztatva, hogy úton útfélen sokkoljanak mindenkit aki rosszúl néz rájuk, mivel a drága magyar jog erre lehetőséget biztosít...

2022. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem mondom, elgondolkodtam, hogy így a 255-ös fizu miatt visszamegyek (amikor én voltam akkor 146-ot kaptam), érdekelne, hogy pontosan mennyit változtak a szabályok, milyen most az egész, de ehhez amit látok tőlük én nem tudom adni a nevem.

Én nem tudnék egy földön ülő passzív embert sokkolni, hiába kérne rá bárki.

2022. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!