Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kinek a nevére küldik a bírságot?

Kinek a nevére küldik a bírságot?

Figyelt kérdés
Valószínűleg megbírságoltak szabálysértés miatt, bár nem 100%, ma viszont jött egy postai értesítő, hogy be kell menni a postára, átvenni egy levelet amit a rendőrség küldött, mivel nem volt itthon senki aki átvegye. Ezen az értesítőn viszont apám neve van rajta, hogy az ő címére érkezett egy levél a rendőrségtől. Akkor most ezt lehet, hogy ő kapta valamiért? Vagy csak azért az ő neve van rajta, mert a lakás, amire a cím szól az ő nevén van? Azt mondja lehet hogy valamikor gyorsan hajtott. Vagy ha mégis nekem jött a birság, miért nem az én nevem van a postai értesítőn?

2022. jún. 16. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A gépjármű tulajdonosa kapja.

Kérdés, hogy apád nevén van-e az autó ?

2022. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem gyorshajtás volt, nem is vezetek még.
2022. jún. 17. 00:37
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

A gépjármű tulajdonosa kapja, illetve ha van bejegyzett üzembentartó akkor az. A levélben a szabálysértés leírása lesz, illetve az hogy nevezze meg a tulajdonos ki vezette a gépjárművet. Meg lehet tagadni, de akkor majd objektív felelősség elve alapján rajta vasalják be a szab.sértési bírságot.

Nincs értelme taktikázni azzal, hogy nem veszitek át az értesítőt. A második eredménytelen kézbesítés után az irat kézbesítettnek tekintendő. S mivel nem jön válasz ki vezette a járművet a következő 3. levél már magáról a bírságról fog szólni. Ha azt sem veszed át, akkor végrehajtják.

2022. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
#2 akkor honnan tudjátok mi van a levélben??? Lehet idézés, lehet bármi a levélben. Felesleges játszadozni azzal, hogy nem veszitek át mert a jogkövetkezmény attól még beállhat és csak a védekezés, a reagálás lehetőségétől fosztjátok meg saját magatokat.
2022. jún. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a retkes ménykűért jönne apád nevére egy büntetés, amit te kaptál, ha nem vezetted az autóját?!
2022. jún. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ti honnan a francból veszitek hogy vezetett bármit is? Hol ír ilyet?
2022. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vezettem semmit. 2 héttel ezelőtt volt egy szabálysértésem, már vártam a levelet, viszont ezen az értesítőn apám neve volt rajta, ezért nem értettem hogy akkor most mi van. De most kiderült hogy ezt valóban ő kapta gyorshajtás miatt. Én egyelőre nem kaptam semmit, talán megúsztam.
2022. jún. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!