Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek ne hozzam be az...

Szerintetek ne hozzam be az elfbart?

Figyelt kérdés

Üdv!

Hétfőn megyek Ukrajnába, és pár napig leszek otthon!

Már láttam otthon elfbart 1500 szívásost 200 hrnér (2500 ft) de soha nem vettem! Itt magyarban is láttam de itt rengeteg embernél! Gondoltam már veszek én is valamilyent, de inkább Ukrajnában! Már otthonra rendeltem valami 5 % banán 1500 elfbart! De ugye a magyar hatóságok most behozták ezt az úgymond törvényt, és tilos a birtoklása és az árulása is! Akkor ne hozzak mert a magyar vámosoktól fogok faszolni nem? Jobban megérné onnan egy 2500 forintos iQos vagy Glo ami nem illegális itt?


2022. jún. 16. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Inkább fogj egy bajonettet és menj neki Moszkvának.
2022. jún. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd a fogdán elgondolkozhatsz
2022. jún. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fsms ***** válasza:
100%
Ne hozd be! Kiemelten keresik a határon, etc. Felesleges kockáztatni.
2022. jún. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Még nincs a törvényben. Tegnap direkt végigbogarásztam netjogtárban, közlönyben, etc.


Egyelőre csak felhívás van hogy ne birtokold. (Az árusítási szankció viszont igaz, az a 500 000-5 000 000 bírság már 2021 óta érvényben van egyébként.)


De ne kockáztass a határon.

2022. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van valami MaskKing eldobható cigi! Olyan mint az elfbar más a neve! Ezt hozhatok be?
2022. jún. 16. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a csapból is az Elf folyik és a NAV is Elf bárról beszél 0-24, szerintem kiskapu lehet ;)

De én még maskking vagy mivel sem próbálkoznék. vagy bejön, vagy nem. Megéri ekkorát kockáztatni??

2022. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet megveszem otthon aztán elszívom ott, bár 1500 slukk nem kevés hogy 1 hét alatt elszívjam
2022. jún. 16. 12:23
 8/9 árokpart ***** válasza:
0%
2-es Semmilyen fogdára nem kerül, mert pusztán ajánlásként van megfogalmazva, hogy ne vegyenek az emberek ez nem kábítószer aminek jogilag tilos a birtoklása. Be sem tudják tiltani, mert ami a világon mindenhol legális azt egy állam se tilthatja be csak úgy, pláne EU-s tagállam.
2022. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban nincs még szankcionálva a birtoklas se a szabstv-ben, sem a btk-ban.


Egyedül az árusítás van, de az már kb 1 éve hatályos.


Nullum crimen sine lege, vagyis nincs bűncselekmény törvény nélkül.

2022. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!