Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki lehet deríteni, hogy ki...

Ki lehet deríteni, hogy ki volt a rendőr aki kijött hozzánk?

Figyelt kérdés

Kb.3évvel ezelőtt volt egy problémám amiért rendőrt kellett hívnunk. Nem jól jártak el az ügyben, nem voltak hajlandóak meghallgatni(sőt igazából még csak köszönni sem). Kértük, hogy legyen jegyzőkönyv de valószínűleg nem csináltak róla(de ezt nem tudom fixen). Összeismerkedtem egy rendőrrel...elgondolkodtam, hogy kicsi az esély de lehetséges, hogy ő jött ki hozzám annó. Ha ő volt az a személy, akkor nem szeretném vele folytatni az ismerkedést, ezért szeretném megtudni (plusz szeretném az ügyet valahogyan tovább vinni, mert még nincs teljesen rendben). Igazából ha csak a vezetéknevet vagy a keresztnevet megtudnám már meg tudnék nyugodni. A rendőrséget ha felhívom ők ezt meg tudják nekem mondani? Az ilyen ügyekkel amiről nincs jegyzőkönyv lehet valamit kezdeni?


(Igen tudom, hogy eléggé szétszórt a történet, de sajnos így alakult az életem, ekkor én még 'gyerek'voltam).



2021. nov. 8. 02:56
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Tehát tönkre akarod vágni a boldogságod?

Ha most jó vele magánemberként, akkor a több éves eset miatt, amit ő szolgálatteljesítés közben tett, annyira megbocsáthatatlan?

Mi lenne, ha rákérdeznél? Egyenes, tiszta dolog lenne. Nem kell a hátamögött kutakodni.

Nem tudom, mi volt az az intézkedés, és higy mi volt benne a jogsértő.

Lehet, nem kell mindenről jegyzőkönyvet írniuk.

Ennyi idő után a rendőrség azzal az indokkal, higy szakítsa vagy nem, biztosan nem fogja megadni az adatait.

Valami más indok kellene.

A rendőr nem közszereplő. Azonosítania kell magát amikor intézkedik. Utána jogod van felírni az adatait. Azt hiszem ez jelvényszám, szolgálati hely és névre terjed ki.

Így utólag joga van hozzá, higy magánélete védve legyen.

Szép is lenne, ha mondjuk egy bűnöző bosszút akarna állni, és csak úgy kikéné az adatokat.

2021. nov. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A rendőrségnél meg tudnák mondani, ki volt az eljáró rendőr, de nem fogják.
2021. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
3 év után elég szánalmas ilyen dolgokon rugózni.
2021. nov. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Ne ismerkedj rendőrrel, meg egyáltalán semmilyen fegyveres testület tagjával. Komolyan mondom.
2021. nov. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Igen. Jogellenes cselekmény (bűncselekmény, szabálysértés) sértettje betekinthet a rendőrségi eljárás irataiba.


Szabs.

“41. A sértett

54. § (1) Sértett az, akinek a szabálysértés sértette vagy veszélyeztette a jogát vagy a jogos érdekét.

(2) * A sértett az eljárás bármely szakaszában észrevételt, indítványt tehet, kérdést tehet fel, jogairól és kötelességeiről a szabálysértési hatóságtól, az ügyésztől és a bíróságtól felvilágosítást kérhet, megtekintheti az őt érintő iratokat, azokról másolatot kérhet, illetve készíthet.

(3) A sértett - az e törvényben meghatározott feltételek mellett - kérheti az eljárás alá vont személytől a szabálysértés folytán keletkezett kárának megtérítését.

(4) A sértett az őt megillető jogokat képviselője útján is gyakorolhatja.”


Rendőrnek kisebb súlyú jogellenes cselekmény (szabálysértés) esetén is intézkednie kellett, erről minden esetben iratok keletkeznek. Akkor is, ha csak szóbeli figyelmeztetést alkalmaz.


“30/2011. (IX. 22.) BM rendelet

a rendőrség szolgálati szabályzatáról


9. § (1) * A rendőr szabálysértés észlelése esetén feljelentést tesz, vagy - jogszabály által meghatározott esetekben - helyszíni bírságot szab ki, vagy helyszíni bírság kiszabása helyett - ha a szabálysértési eljárásról szóló törvényben megállapított feltételek fennállnak - szóbeli figyelmeztetést alkalmaz”

2021. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Ezt csak személyesen tudod elintézni, telefonon nem. Az akkori bejelentés alapján biztos, hogy van nyoma, de hogy a kiérkező rendőrök jegyzőkönyveztek e az más kérdés. Nyomos okodnak kell lenni, ha elő akarod bányászni az ügyet. Lehet, hogy mesélt neked valamit a "barátod" és ez kavart fel? Azért ne menj fejjel a falnak.
2021. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Fogadj ügyvédet.
2021. nov. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsétlen pali micsoda bolond nővel kezdett. Az ilyenek rendesen veszélyesek
2021. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Jó lenne tudni mi volt az ügy, mert lehet már elévült.
2021. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Az intézkedést követő 30 napon belül mehettêl volna a kapitányságra panaszt tenni, vagy 1 éven belül az ombudsmannál.


Felejtsd el ezt az ügyet, a rendőrt meg hagyd békén!!

2021. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!