Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magánterületen büntethet a...

Magánterületen büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyik barátommal ha már esett az eső, kimentünk a telephelyükre csúszkálni picit az autóval. Egy régi lada papírok nélkül. Ezt a folyamatot látván a rend őrei oda is jöttek szépen igazoltatni, és közúti veszélyeztetés vádjával szerettek volna büntetést kiróni. Már itt sántít a dolog, hogy a terület nem közút. Adott egy kerítéssel elkerített telephely és van egy betonozott része ami ugyan nincs lekerítve, viszont közútról behajtani oda nem lehet, legfeljebb az árkon és a füvön keresztül de a közúttal nincs közvetlen összeköttetésben kizárólag a lekerített telephelyről lehet odajutni. Fun fact, hogy a rendőr is a közúton állt meg mivel autóval a területre nem tudott volna behajtani. Végül nem lett belőle büntetés, de érdekelne ha mégis lett volna ez így mennyire jogszerű? Kit veszélyeztettünk mi a “közúton” mikor rajtunk kívül senki nem tartózkodott ott, plusz a területre behajtani kizárólag a lekerített telephelyről lehetséges.

2021. nov. 4. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Troll!

De ha ez igaz lenne, te is tudnád, hivatali visszaélés, meg még egy csomó bűncselekmény lenne, amit leírtál.

Ha ez így igaz lenne, az említett rendőrök már nem dolgoztak volna délután, és előzetesben lennének.

Természetesen ha igaz lenne mindez, és velem történt volna meg.

2021. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jogszakértő, így annak is csak most néztem után, hogy a magánterületen amennyiben nem elzárt a rendőr büntethet. Miután elmagyaráztuk nekik, hogy barátom keresztapjáé a telephely, és kizárólag a telephely kapuján tudunk ide bejönni, és szándékosan nem egy közparkolóban csináljuk egy figyelmeztetés után elmentek. És igen igazad van, hogy lehet hivatali visszaélés, de büntetést nem szabtak ki így nem tudom, hogy ez visszaélés-e. Illetve egy ilyen miatt nem szeretnék se én se barátom bíróságra vagy hasonlóra járni. Nem egyszer voltunk már itt autóval, ez az első eset, hogy ez a rend őreit zavarta.
2021. nov. 4. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Általában igen. De a fenti esetben nem.
2021. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, hogy a rendőrök nem voltak kedvesek azonban flegmák sem. Szerintem leginkább csak tájékozatlanok, hogy az adott terület kihez is tartozik. A figyelmeztetést is csak arra kaptuk, hogy balesetveszélyes illetve hangos, így számolni kell azzal, hogy valaki feljelenthet csendháborításért. Az egész kérdést csak azért írtam le mert meglepett a dolog, illetve mert hiába olvastam el, nem volt egyértlemű számomra, hogy a jog ezt most elzárt területnek veszi-e vagy sem, mivel közúttal nincs összeköttetésben közvetlenül, viszont kerítéssel sincs körülvéve, gyalog vagy terepjáróval be lehet rá hajtani.
2021. nov. 4. 23:51
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Az autót akkor sem használhatod balesetveszélyesen, ha magánterületen vagy.
2021. nov. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Mért ne használhatná?
2021. nov. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Idegenek elől elzárt magánterületem, mint mondjuk az udvarom, akár tök részegen jogsi nélkül is vezethetek. Az más dolog, ha látja egy rendőr és csak úgy következmények nélkül szól, hogy ezt mégsem kéne.
2021. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ csak utakra hatályos.


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól

"1. § * (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza."


Csak az út, ami az ingatlan nyilvántartásban útként van bejegyezve, egy ilyen telephely "kivett telephely"-ként van bejegyezve.

2021. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm az információt. Lényegében erre voltam kíváncsi, hogy csináltunk-e ezzel bármi törvénybe ütköző dolgot. De akkor ezek szerint nem, illetve amit a rendőr is jogosan mondott, hogy hangos így csendháborítás miatt esetleg feljelenthetnek minket. Ehhez kapcsolódva lenne még egy kérdésem, hogy a csendháborítás csak abban az esetben érvényesül amikor egy közelben lakó feljelentést tesz, vagy simán egy arra járó rendőr is megállapíthatja azt, hogy ez hangos és feljelentést tehet?
2021. nov. 5. 21:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. Az indokolatlanul okozott zaj okozás csendháborítás szabálysértés. A rendőrség szolgálati szabályzata szerint szolgálatban levő rendőrnek intézkednie kell ha szabálysértést észlel. Figyelmeztethet vagy 5-50 ezer forint helyszíni bírságra büntethet (amit ha nem fogadsz el, akkor szabálysértésért feljelent).

Indokolatlan 06-22 óra között is övezetenként változóan 45-75 dB-nél hangosabb zaj, ha azt munkahelyi, háztartási, közlekedési tevékenység nem indokolja (ezeket is korlátozhatja önkormányzati csendrendelet). Egy normál beszélgetés hangereje 50 dB. Autóval driftelés tutira 75 dB hangerejű ingatlanon kívüli pontból mérve, és erre nehéz rámondani, hogy közlekedés vagy munkahelyi tevékenység… :) (Versenypályán az lenne.)

Egy jó mikrofonú okostelefonnal, ingyenes mobil applikációval simán kimérhetitek.


Szabálysértési törvény:

“ 149. Csendháborítás

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.”


Rendőrség szolgálati szabályzata:

9. § (1) * A rendőr szabálysértés észlelése esetén feljelentést tesz, vagy - jogszabály által meghatározott esetekben - helyszíni bírságot szab ki, vagy helyszíni bírság kiszabása helyett - ha a szabálysértési eljárásról szóló törvényben megállapított feltételek fennállnak - szóbeli figyelmeztetést alkalmaz.


“284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet

a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól

A rendelet hatálya

1. § (1) A rendelet hatálya - a (2) bekezdésben foglalt kivételekkel - azokra a tevékenységekre, létesítményekre terjed ki, amelyek környezeti zajt, illetve rezgést okoznak vagy okozhatnak.

(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya:

a) * a kizárólag közterületen megtartott, alkalmi rendezvényekre,

b) a munkahelyi zaj és rezgés által okozott foglalkoztatási veszélyre,

c) a magánszemélyek háztartási igényeit kielégítő tevékenységre,

d) közlekedési járműveken belüli zajra és rezgésre,

e) * az egészségügyi mentési tevékenység, a tűzoltási feladatok, a műszaki mentés és bűnüldözési tevékenység által keltett zajra és rezgésre,

f) a vallási tevékenység végzésére,

g) * a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvényekre.”

2021. nov. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!