Magánterületen büntethet a rendőr?
Troll!
De ha ez igaz lenne, te is tudnád, hivatali visszaélés, meg még egy csomó bűncselekmény lenne, amit leírtál.
Ha ez így igaz lenne, az említett rendőrök már nem dolgoztak volna délután, és előzetesben lennének.
Természetesen ha igaz lenne mindez, és velem történt volna meg.
A KRESZ csak utakra hatályos.
1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól
"1. § * (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza."
Csak az út, ami az ingatlan nyilvántartásban útként van bejegyezve, egy ilyen telephely "kivett telephely"-ként van bejegyezve.
Szívesen. Az indokolatlanul okozott zaj okozás csendháborítás szabálysértés. A rendőrség szolgálati szabályzata szerint szolgálatban levő rendőrnek intézkednie kell ha szabálysértést észlel. Figyelmeztethet vagy 5-50 ezer forint helyszíni bírságra büntethet (amit ha nem fogadsz el, akkor szabálysértésért feljelent).
Indokolatlan 06-22 óra között is övezetenként változóan 45-75 dB-nél hangosabb zaj, ha azt munkahelyi, háztartási, közlekedési tevékenység nem indokolja (ezeket is korlátozhatja önkormányzati csendrendelet). Egy normál beszélgetés hangereje 50 dB. Autóval driftelés tutira 75 dB hangerejű ingatlanon kívüli pontból mérve, és erre nehéz rámondani, hogy közlekedés vagy munkahelyi tevékenység… :) (Versenypályán az lenne.)
Egy jó mikrofonú okostelefonnal, ingyenes mobil applikációval simán kimérhetitek.
Szabálysértési törvény:
“ 149. Csendháborítás
195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.”
Rendőrség szolgálati szabályzata:
9. § (1) * A rendőr szabálysértés észlelése esetén feljelentést tesz, vagy - jogszabály által meghatározott esetekben - helyszíni bírságot szab ki, vagy helyszíni bírság kiszabása helyett - ha a szabálysértési eljárásról szóló törvényben megállapított feltételek fennállnak - szóbeli figyelmeztetést alkalmaz.
“284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet
a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól
…
A rendelet hatálya
1. § (1) A rendelet hatálya - a (2) bekezdésben foglalt kivételekkel - azokra a tevékenységekre, létesítményekre terjed ki, amelyek környezeti zajt, illetve rezgést okoznak vagy okozhatnak.
(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya:
a) * a kizárólag közterületen megtartott, alkalmi rendezvényekre,
b) a munkahelyi zaj és rezgés által okozott foglalkoztatási veszélyre,
c) a magánszemélyek háztartási igényeit kielégítő tevékenységre,
d) közlekedési járműveken belüli zajra és rezgésre,
e) * az egészségügyi mentési tevékenység, a tűzoltási feladatok, a műszaki mentés és bűnüldözési tevékenység által keltett zajra és rezgésre,
f) a vallási tevékenység végzésére,
g) * a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvényekre.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!