Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Előreutaltam de nem utal...

Előreutaltam de nem utal vissza hibás méret esetén, feljelentés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy környékbeli férfi árul pár bútort, és nekem megtetszett az egyik írtam is neki egy hónapja hogy mi a vásárlás menete és mondta mivel sok az érdeklődő eloreutalas és utána ok házhoz szállítják. El is utaltam aznap este a bútor árát, ám másnap írtam neki hogy nagyon elmértem mégsem fer be, de meg nem kell visszautalnia hatha lesz közben nála másik, akkor azt elhozatom, 3 hete nem lett újabb ezért mondtam neki legyen kedves visszautalni mert nekünk szükségünk van új bútorra már. Eleinte mondta hogy majd ekkor majd akkor, ám azóta se híre se hamva. Telefonra nem válaszol Facebookon nem válaszol. Van néhány közös ismerősünk, tudom a teljes nevet, párja nevet családját, de a lakcím nincs meg. A párjának is írtam eleinte o is segítőkész volt mondta hogy nemsokára utal de azóta sincs semmi. Ilyenkor mit tudok tenni?



2021. okt. 14. 10:32
 1/6 A kérdező kommentje:
80.000 Ft ról van szó
2021. okt. 14. 10:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztóvédelemmel fenyítsd be, ha pedig feketén csinálja akkor a rendőrséggel.
2021. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, feketén.

Még nem volt ügyem a rendőrségnél. Foglalkoznak ilyesmivel?

2021. okt. 14. 10:57
 4/6 Fsms ***** válasza:
62%

Rendőrség ilyen értékkel önmagában nem foglalkozik. Ha üzletszerűen előfordul akkor talán ráugrik.

Nav többet segít, mivel ha feketén végzi nem ad számlát, jobban megfogható.

Ha nem adja vissza, akkor reális egy fizetési meghagyást tudsz kezdeményezni.

Tanulság előre nem szabad fizetni, csak ha valamilyen minősített boltról van szó.

2021. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendőrség is segít, mert ha 50 ezer forint feletti értékkel meglép a bútoros, akkor már csalás bűncselekményt követi el. Mivel letiltott, nem veszi fel a kapcsolatot, nem reagál, már rendelkezik is van az tényállás alanyának feltételeivel.


A feleségnél és a fickónál ha el tudod érni valahogy, dobj egy üzenet, hogy válaszoljon még a hétvégén, különben hétfőn feljelentést teszel csalás miatt.


Ahogy fent írta valaki, hogy üzletszerűen, bűnszövetségben stb, az már csalás minősített eseteinek egyike. Simán megállja a helyét a rendőrségen, mivel megütötte azt a bizonyos értékhatárt, ami már bőven átlépte a szabálysértést és így már bcs-ről beszélünk.

2021. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor talán van remény!
2021. okt. 23. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!