Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebből lehet komolyabb baj?

Ebből lehet komolyabb baj?

Figyelt kérdés

2 ève ,,eladtam" egy règi kocsit egy ismerősnek, nem èrte meg neki átiratni, ezèrt üzembentartóival volt nála...


Most 2 hónapja lejárt a műszaki, az autó eladása mellett döntöttünk, Ő elvileg talált vevőt, aki kb 100 km-re lakik innen...

Megírták az adás-vètelit, aláírtam majd bevittem a kormányhivatalba lejelenteni, hogy eladtam a kocsit, az üzembentartó pedig megszüntette a biztosítását...


Elvileg a kocsit elvitte a vevő ezek után...


Tegnap szólt az ismerősöm, hogy hívták a rendőrsègre az autó miatt tanúnak, de konkrètan nem tudunk semmit...


Lekèrdeztem a kocsi rendszámát nyilvántartásban az ügyfèlkapuval, eredetvizsgára nem vittèk el az autót, nincs rá kötve biztosítás, de a jármű forgalomban van, nincs körözve... Ebből feltètelezhetően a kocsit nem írták át, sőt gyanítom, hogy ez az álllítólagos vevő nem is lètezik...


Mi törtènik ilyenkor?


Engem nem kerestek a rendőrök, bajban lehetek??



2021. szept. 24. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, ha nem mondjátok el ti magatoktól hogy egymással mit üzleteltetek akkor arról senki más nem is tudhat. A tulajdonosnak joga van bárkit üzembentartónak megjelölni, akármennyi időre, és a hivatalos utat betartottátok.

Valami tök más dolog lesz amiért hívtak titeket.

2021. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi más lehet??
2021. szept. 24. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Majd elmondják.
2021. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fsms ***** válasza:
100%
Bűncselekményben használták pl. A rendőr azt keresi, h kihasználta.
2021. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha te mindkét részröl aláírt eladási szerzödést birtokolsz, akkor az eladás, ill. elvitel napjától az új tulajdonos a felelös az autóért. Gondolom a kulcs és a forgalmi, ill. tulajdoni lap átadása is megtörtént.

Még fiatal koromban én sem írattam át egy autót, a volt tulaj lejelentette hogy eladta. Egy évvel késöbb egy behajtási ügy miatt az apeh alkalmazottja pontosan tudta, hogy megvettem az autót.

Ha te lejelentetted nem lehet belöle bajod.

2021. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!