Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök általában előre...

A rendőrök általában előre kiválasztott, gyanúsan viselkedő/kinéző embereket igazoltatnak, vagy úgy random, találomra, akit csak érnek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
mikor mi van mekik engedélyezve
2021. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Engem képesek voltak éjjel azért megállítani mert egy lámpám se égett a kocsin hátul. Hát komolyan mondom felháborító.
2021. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 árokpart ***** válasza:
36%
2-es Kum szemmel mentél?
2021. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen is, én egyszer poénból mikor rendőrök random igazoltatgattak embereket a tömegből, így hirtelen elkaptam a fejem, meg nagyon néztem a földet. :D Na egyből odajött a csávó... pedig volt még vagy 100 másik ember:D
2021. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem random még nem igazoltattak, csak akkor, amikor rosszkor voltam rossz helyen. Egyik alkalommal mikor valami rosszarcú cigány jött tarhálni tőlem 100 forintot, őt figyelhették kivel áll szóba, mert azonnal ott teremtek, kérdéseket feltéve, ismerem-e, miről beszéltünk stb. Mondtam nekik életemben nem láttam a formát, csak 100 forintot akart tőlem kérni, de mivel kártyás vagyok nem volt nálam. Biztonság kedvéért kipakoltattak, csekkolták van-e rólam valami a nyilvántartásban, aztán utamra engedtek. Második eset hasonló volt, haverral söröztünk éjszakába nyúlóan, épp hazafele sétáltam, az út túloldalán az utcánkban egy másik forma gyalogolt, rendőrautó satu, kiszálltak, igazoltattak, kérdezték hol voltam, mondom haverral söröztünk, mondja akkor jó volt az este. Mondom ja, már kellett. Kérdezi ismerem-e a figurát, akit szintén megállítottak, mondom nem. Személyi, lekérdezett, semmi, további szép estét kívánt, a másikat ott tartották.
2021. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
engem egyszer elkaptak mikor lógtam a suliból, száradjon le a kezük
2021. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én utánam meg random nyomoznak a szegedi zsaruk évek óta...
2021. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha keresnek valakit/valamit, akkor azért igazoltatnak, mert gyanús az a valami (pl. ha híre megy, hogy XY egy ismeretlen forgalmi rendszámú fekete VW kombival közlekedik egy hátizsáknyi droggal a csomeszban) akkor bizony annyi fekete VW kombit kell megállítani, amennyit csak lehet.


Ha közlekedésbiztonsági ellenőrzés tartanak [fényszóró, biztonsági öv helyes használata, telefonálás stb]), akkor szintén csak azokat állítják félre, akik beleesnek valamelyik közlekedésbiztonsági kritériumba.


Ha pedig csak szolgálat közben kiállnak, és szintén általános közúti ellenőrzés keretén belül állítanak meg, akkor teljesen véletlenszerűen szűrnek ki.

Hozzáteszem, ha random, véletlenszerűen 15-20 autót megállítanak, abból kb 1 embernek nincs vezetői engedélye, 1-nek nincs kategóriája, 3-nak nincs érvényes műszakija, 1 nem rendelkezik kgfb-sal, 1 tuti hogy bűncselekményt követ el (ittas állapotú, vezetéstől való eltiltás hatálya alatt vezet, más autó rendszámát rakta fel a közlekedő gk-ra, stb), úgyhogy igenis ""érdemes"" kiállni és szúrópróbaszerűen kiszedni pár sofőrt a rendőröknek.


Ha pedig fokozott ellenőrzés van (ezt te magad is látod, mert nyilvános hogy hol és mikor szoktak lenni), akkor is ugyanúgy szúrópróbaszerű szokott lenni, csak akkor "fokozott ellenőrzés céljából" szokott elhangzani az igazoltatáskor. Ilyenkor az adott területen belül (pl. rendezvény) akár a gyalogszerrel közlekedőket is leszólíthatják az utcán, hogy igazolja magát, vagy hagyja el az adott helyet.

2021. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6-os


"száradjon le a kezük"


Miért is? A dolgukat végezték. Nagyon helyesen.

Olvass utána, ha jogszerűtlennek érezted az intézkedést.


1994. évi XXXIV. törvény [ Rtv. ]


Intézkedés a tanítási napon a tanítási órától vagy az iskola által szervezett foglalkozástól engedély nélkül távolmaradó, vagy onnan engedély nélkül eltávozó 14. életévét be nem töltött tanulóval szemben


34/A. § * (1) * A rendőr - a nevelési-oktatási intézménnyel történt előzetes egyeztetést követően - a nevelési-oktatási intézmény vezetőjéhez kísérheti azt a 14. életévét be nem töltött tanulót, aki a tanítási napon a tanítási órától vagy az iskola által szervezett kötelező foglalkozástól nagykorú kísérete nélkül úgy marad távol, hogy a távolmaradását nem tudja hitelt érdemlően igazolni.


(2) E § alkalmazásában hitelt érdemlő igazoláson a nevelési-oktatási intézmény, az orvos, valamint a 14. életévét be nem töltött tanuló szülője, törvényes képviselője által kiállított írásbeli igazolást kell érteni.


Ha már 14 elmúltál, de 16 még nem? Akkor bocs. A rendőrnek nincs a szemébe beleépítve az okmányprio, valszeg azért igazoltatott, mert látta hogy tanítási napon egy fiatal gyerek sétafikál az utcán és utána szeretett volna járni a dolognak. Igaza volt? Úgy tűnik igen. :)

2021. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
hát de nekem ne ugasson már bele mit csinálok
2021. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!