Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honnan tudja a rendőr, hogy a...

Honnan tudja a rendőr, hogy a gázspray ami nálam van nem szabályos?

Figyelt kérdés

Ugye nem lehet PV vagy OC és 20 g töltőanyag tömeget nem haladhatja meg.


Ha én most veszek egy Defenol CS-t ami hatóanyagában szabályos, honann dönti el a rendőr hogy a töltőtömeg mennyi, ha még én se tudom mert nincs ráírva?



2021. júl. 27. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Én fordítva kérdezem. Ha nem aberrált barom állat vagy, minek neked gázspray?
2021. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
űrtartalom (méret) alapján megbecsülhető a tiszta tömeg. A felhasználó felelőssége az, hogy olyan terméket használjon, ami biztosan megfelel a szabályoknak, ha nem biztos abban, mert nem tudja pl. a tömegét biztosan, mert nincs ráírva, akkor eleve szabálytalan, hiszen Magyarországra csak így kerülhet forgalomba. Ha biztosra akarsz menni, írd be a vonalkódot a netre, valami infót csak kidob a termékről, szerintem a tömegét is.
2021. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
mivel a gázspray alapból tilos és csak bizonyos esetekben szabályos, ezért azt kell tudnia, hogy szabályos és akkor minden rendben. ha ezt te nem tudod neki bebizonyítani, akkor megszívtad.
2021. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mivel ilyen idióta szabályozás nem nagyon fodrul elő fejlett országokban, ezért még nem láttam olyan gázspray-t amire rá lett volna írva hogy pl. 20 g. Az űrtartalom persze rá van.


Magyarországon gyártott Pajzs 5000 gázspray re (ami 15 ml és CN hatóanyagú) is ráírták szó szerint hogy ezt tilos közterületen viselni. Miközben számítások nélkül is megállapítható hogy kevesebb mint 20 gramm.

2021. júl. 27. 12:33
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor egy 40 ml-es gázspray 40 gramm? Csak mert a KaliberInfo szerint 20 grammos:


[link]

2021. júl. 27. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 40ml-es gázspray kb 20 grammos.

Ha belegondolsz, a légnemű anyagok fajsúlya jóval könnyebb mint a víz. Ha víz lenne benne, akkor lenne 40ml 40 gramm.

Úgyhogy ha egy gázspray 40ml-es és nem tartalmaz OC (PV ugyanaz) hatóanyagot, akkor szabályos.

Üdv, egy volt rendőr.

2021. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!