Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki beállított profilkép...

Ha valaki beállított profilképnek rólam egy olyan képet amit én raktam ki az internetre és feljelentem mit kaphat érte?

Figyelt kérdés
2021. jún. 13. 23:37
 1/7 anonim válasza:
44%

Semmit mivel attól még, hogy te raktad ki nem képezi a tulajdonodat. Ha felteszel valamit facebookra vagy bármilyen közösségi médiára a képed onnantól szabadon felhasználható, ezért van dedikált letöltés gomb.

Azonban bejelentheted a facebooknál hogy a te képedet használja és ez téged zavar, ilyenkor sokszor lépnek az ügyben.

2021. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Semmit, mit kaphatna? Lehet hogy felszólítják hogy törölje, de még az sem biztos.
2021. jún. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Hagyd már a rendőröket ilyen gyökérségekkel.
2021. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kamu profilt csinált egy engedély nélkül felhasznált képpel?

Itt Magyarországon úgyse foglalkoznak a rendőrök ilyennel. Van "jobb" dolguk is.

De a Facebook-nak jelentsed.

2021. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1


Azért nemigazán.

DeviantArt-on pl maga a művész döntheti el, hogy a dedikált Letöltés gomb ott legyen-e. S hogy miért? Mert ha pl csinálok egy háttérképet, s feltöntöm, akkor azt azért csinálom, hogy más tudja letölteni és használni. Viszont letölteni, s újra feltönteni, mintha nem én hanem más csinálta volna, továbbra sem szabad.


Itt konkrétan valaki csinált egy Facebook profilt, s úgy használja valaki képét, mintha az a sajátja lenne, és nem a kérdező, hanem ő lenne rajta.

2021. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
47%
Kedves ötös azért a DevArt egy más kategória. Mondanám hogy olvasd el a felhasználási feltételeket mindkét oldalon de felesleges lenne.
2021. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ludwigvan válasza:
81%

Bocsánat, hogy ezt írom, de borzasztóan hülyeséget beszélnek azok, akik szerint ez szabadon felhasználható. Nem tudom a büntetési tételt, de nagyon meg lehet büntetni azt, aki engedély nélkül felhasználja más fotóját.


[link]


"A már elkészített képmás és hangfelvétel nyilvánosságra hozásához szintén az érintett személy hozzájárulása szükséges, melyet a nyilvánosságra hozónak be kell szereznie."

2021. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!