Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tegyek, ha elhagytam a...

Mit tegyek, ha elhagytam a személyi igazolványomat?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy be kell jelenteni a rendőrségen és az önkormányzaton, de elég a rendőröknek telefonon, vagy be kell menni személyesen? Ha telefonon, akkor melyik számon? Valaki letudná nekem részletesen írni? :)
2010. aug. 25. 12:50
 1/8 anonim válasza:

Ha a buszon hagytad el akkor menj be a központba,hátha leadták.


Én egyszer elvesztettem a buszon és be is vitték a központhoz csak kilopták belőle a bérletet -.-

2010. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

személyesen be kell menned a legközelebbi rendőrkapitányságra, hiszen jegyzőkönyvet fognak felvenni róla, hogy hol, mikor hagytad el és azt alá is kell írnod.

Ezután okmányiroda és intézheted, adnak egy ideiglenes személyit és kb. 2 hét múlva mehetsz az újért.

2010. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Irány a helyi okmányiroda.Kapsz csekket,azt befizeted postán.Azzal visszamész a megadott időpontban az okm.irodába és megcsinálják. 1 héten belül megkapod.
2010. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
najó, de nem tudom hol hagytam el, egyszerűen nem tároltam irattartóban, és mikor kellett volna, nem találtam. két hete keresem, de nincs meg, szal feladtam. és mennyibe kóstál ez a procedúra?
2010. aug. 25. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb bemész személyesen a rendőrség, az mindegy, hogy nem tudod, hogy hol hagytad el, majd ezt fogják írni a jegyzőkönyvebe, de mindenképp be kell jelenteni, mert ha valaki megtalálja visszaélhet az adataiddal, és könnyen egy olyan bűncselekmény elkövetőjévé vállhatsz, amihez semmi közöd az égvilágon, mégis Téged fognak elkaszálni. Elég gyakori bűncselekmény, nem érdemes kockáztatni. Felveszik a jegyzőkönyvet, utána mehetsz az okányirodába és csinálnak Neked egy újat, pár ezer forinttért!
2010. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az okmányiroda hivatalból elindítja az elveszett irat körözését, tehát elég az okmányirodába bemenni, ott is elkészítik a jegyzőkönyvet!
2010. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem olyan régen hagytam el az enyémet.


NEM kell bemenni a rendőrségre! Bemész az okmányirodába, ott először hivatalból felveszik a jegyzőkönyvet. A továbbiakat szerencsére nem tudom, mert nekem megkerült végül az igazolvány. De az újhoz kelleni fog a születési anyakönyvi kivonatod!

2010. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja
2012. jan. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!