Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha levágtam a szomszèd fájának...

Ha levágtam a szomszèd fájának ágait, mit szólhat?

Figyelt kérdés

A telekhatárán vane egy nagy diófa, átlógott hozzám 2 ága ezèrt ma szó nèlkül levágtam a kerítès vonalában azt a 2 átlógó ágat...

Ezèrt hőböröghet e?



2021. jún. 4. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2021. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Megköszönheti, hogy megtetted helyette.
2021. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért szerintem nem.

De a diót nem nagyon szabad már ilyenkor metszeni,mert elvérezhet.

Ebből már inkább lehet konfliktus,ha elpusztul a fa.

2021. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert a te birtokod, tulajdonod felé lógott. Ha szakszerűen végezted el a műveletet (pl. nem fog a vágás helye elgombásodni ami miatt a fa terméshozama csökken) akkor nem tud mire követelni. Egyébként ha kértél volna a jegyzőtől birtokvédelmet akkor a jegyző kötelezte volna hogy végezze el.
2021. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy megkérdezni nem lett volna egyszerűbb?
2021. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Előbb illik szólni hátha ő szeretné, de közben felajánlani megcsinálod szívesen ha akarja.
2021. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Klasszikus szomszédjogi kérdés, lásd Ptk. 2013. évi CLXXIV. törvény:


5.§ Az ingatlan tulajdonosa csak akkor jogosult az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására, ha azok az ingatlan rendes használatát akadályozzák, és azokat a növény tulajdonosa felhívás ellenére sem távolítja el.

2021. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

#7 ott szeretek napozni, a lehulló dió tönkreteszi a fűnyírómat, virágot akarnék oda tenni de beárnyékolja, a falevelek savanyítják a talajt stb. - csípőből lehet rá okot találni miben zavar.

Egyébként meg jószomszédi viszony... ha nem tudod vele megbeszélni, hogy helló szomszéd vágja mán' le azokat az ágakat akkor már régen rossz. Ez csak egy újabb indok arra hogy min veszekedjetek.

2021. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8: Elhiszem, hogy indok az van rá, de saját bevallása szerint nem szólt a szomszédnak, vagyis a növény tulajdonosának felhívása nélkül vágta le az ágakat. Márpedig ehhez a törvény szerint ilyenformán nem volt joga.
2021. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Hőböröghet.
2021. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!