Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen gázpisztolyt vagyek?

Milyen gázpisztolyt vagyek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Először is mire szeretnéd használni. Önvédelem? Szilveszter? Esetleg csak Bruce Willis filmek közben tapizni?

Mert mindegyikre más kell...

2021. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pontosan
2021. máj. 26. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Nekem Zoraki 914 van, nagyrészt meg vagyok elégedve vele, de a gyenge minőségű lőszertől néha elakad. Előtte Umarex Walther P22 volt, az kisebb és könnyebb, sosem volt elakadás. Viszont túl van árazva.

A feleségem Ekol Viper-t visel ami teljesen üzembiztos, de komplikáltabb a rejtve viselése is. Tudom, hogy önvédelemre forgót javasolnak, de én sosem tudtam megszokni és szeretem a nagyobb tárkapacitású, modernebb darabokat. A P22 volt a kedvencem.

2021. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mikor tud elakadni, ha nem is használod?
2021. máj. 26. 09:40
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Pl amikor gyakorlod a rántást. Nem, nem azt, amit a főzelékbe raksz, hanem a pisztoly rántását a tokból, tűzkész állapotba hozását és elsütését.
2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Leginkább semmilyent sem. Ha van egy gázpisztoly a zsebedben akkor hajlamosabb leszel beleállni konfliktusokba, ahelyett hogy azok elöl kitérnél vagy elmenekülnél. Egyszerűbb úgy szervezni az életed, hogy ne éljél gettóban, meg semmilyen ügyben se járj oda.
2021. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%

Egyiket sem.

Utcára nem viheted.A lakásban is megvan tudtommal ,hogy hol és hogyan tarthatod.

Szóval megtámadnak az utcán..és haza szaladsz ,hogy elhozd a fegyvert?

Ha betörnek a lakásodba...akkor elszaladsz a fegyverért kinyitod a zárt szekrényből..kiveszed a külön elzárt löszért..betárazol majd megkeresed szépen halkan a betörőt és távozásra szólítod fel?

Ellenben egy családi házban szerintem egyáltalán nem illik a lőfegyver.

A legjobb a gázspray..Ha nagyon para van még a kis tatyóba is elfér vagy zsebben.Előkapod lefújod elszaladsz rendőrt hívsz.Ezzel tudod a legkevésbé megütni a bokád.Mert ,hogy sajnos az önvédelemnek vannak szabályai..Egy rosszul elsütött GP-vel okozhatsz olyan sérülést is az elkövetőnek amiért sajnos Te kerülsz bajba és nem ő.

Ha minden áron csak lövöldözni akarsz..mert ugye ki ne szeretne lövöldözni...vannak nagyon jó lő terek ahol ezt megteheted valódi fegyverekkel biztonságos körülmények között.(és nem csak sport fegyverek vannak).


Szóval szerintem egy fegyver túl nagy felelősség ahoz képest amit nyújtani tud védelem terén.Arról ne is beszéljünk ,hogy 3-4 szia uram jön és a stukit is elvették.

2021. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es ezt a mérhetetlenül sok baromságot honnan vetted? És pláne miért terjeszted a nettó baromságot?!
2021. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7-esnek és az összes többinek gyújtok már egy kis fényt a sötétségben:

A gáz-riasztó fegyverek NEM LŐFEGYVEREK tehát NEM VONATKOZIK rá a lőfegyverek tartási szabályzata. Nem kell fegyverszekrénybe tartani. Pláne nem a hozzá való töltényt AMI NEM LŐSZER. Mivel lövedéket nem tartalmaz. Értem!?! Közterületen is VISELHETŐ a rendőrhatóság által kiadott VISELÉSI ENGEDÉLY birtokában. Ami 2000Ft-ba kerül és 18 év felett büntetlen előélettel simán megadják.

Mellesleg az egyik leghatékonyabb önvédelmi eszköz ma ebben az országban.

"családi házban szerintem egyáltalán nem illik a lőfegyver."

Ez kb nettó baromság. Maximum a lila függöny a fekete csempéhez nem illik. És mint mondtam NEM LŐFEGYVER.

."Egy rosszul elsütött GP-vel okozhatsz olyan sérülést is az elkövetőnek.."

Nem, nem tudsz életveszélyes sérülést okozni még rászorított csőtorkolattal sem. Hihetetlen hogy ekkora a sötétség ezen a téren.

"Arról ne is beszéljünk ,hogy 3-4 szia uram jön és a stukit is elvették..."

Aztarohadt... 😂 Az van b+, hogy a 3 "szia uram" a saját taknyában fog vergődni és üvölteni hogy "megvakultam te kutya" . Szóval 3-4 megfelelő távolságból leadott lövéssel a 3 ciprusi bodzaszedőt egészen biztosan meg fogod állítani.

"Előkapod lefújod elszaladsz rendőrt hívsz.."

majdnem... előkapod fújod és eltűnsz. NEM HÍVSZ RENDŐRT mert automatikusan garázdasággal állítanak elő.

Az a baj ezekkel a válaszokkal, hogy nem csak itt veszi komolyan a kérdező, hanem mások esetleg rákeresve a témára olvassák a sok valótlan baromságot.

2021. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 árokpart ***** válasza:
Élesből átalakított forgótárasat érdemes venni. Nem olcsó, de örökös darabok mivel korábban éles lőfegyverek voltak.
2021. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!