Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet-e nem bűncselekményből...

Lehet-e nem bűncselekményből származó pénzzel foglalkozni a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Ha xy személy lopott pl. 60 ezret és egyértelműen xy az elkövető, beviszik, kihallgatják és kihallgatás után közlik vele, hogy a lopott kár 60 ezer és mivel több százezret találnak az érintettnél, 60 ezer forintnyi készpénz rendelkezésre áll, amit helyben lefoglal a nyomozó és pár nap múlva a sértettnek kiadni rendeli.


A többi pénzzel nem foglalkoznak, hiába több százezer, visszaadják és azzale gyütt mehet a páciens haza.


Tekintetel arra, hogy nevezettnél több mint félmillió pénz van, vajon ha más bűneset nrm történt, kezdik-e vizsgálni, hogy honnan van annyi pénze, amikor nincs munkahely, jövedelem, semmi ingatlan, ingóság nincs?

Vagy nem vizsgálját az ilyet, hanem Ők a 60 rugóval foglalkoznak, mert annyi a lopási kár és nem érdekli a rendőrséget a gyanusitott további vagyoni helyzete?



2021. márc. 21. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A többi pénz egészen pontosan 480 ezer fötö?
2021. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindent lefoglalnak és a sértett a legtöbb esetben soha nem látja viszont a pénzt mert "bizonyíték".
2021. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, amikor a sátras ügy miatt voltam.a csillagpont rendezvényen és rosszat csináltam, akkor volt 480 ezer.


Március 5 én loptam, előállítottak és 807 ezer volt nálam, meggyanúsítottak az aznap estivel, meg még mással is január februárban több lopásssl, nem is tagadtam, mert kamera volt és csak én jártam bent egyedűl. Ekkor lefoglaltak 67.500-at.


A többit visszaadták az elòállítóban, mikor mentem haza.

Fel volt írva minden egy zöld papírra, hogy előállításom idején mit és hány forintot elvedznek, s majd visszakapom, ha megyek haza.


Nem hiszed el, az összes papírpénz sorszámát is felírták.

2021. márc. 21. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Megint loptál? Ez már hányadik eset?
2021. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Micimacko67 ***** válasza:
60%

Kérdező, az a szerencséd, hogy nem Szent László király korában élsz!

Az első eset után levágták volna a kezed...meg is érdemelnéd!

2021. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megint.

Sajnos.

Takarítónőtől és sportoló fiatal lányoktól.

Az egyik sporttáskábsn még milka csoki is volt, azt nem hoztam el.


És se iratokat, se telefont, se semmit nem hoztam el.csak pénzt.

2021. márc. 21. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!